کشته شدن یک فرد با چاقو روز پاریس را خونین کرد |
کشته شدن یک فرد با چاقو روز پاریس را خونین کرد

بازتاب خبرهای1 سنبله

Image Title
۱ / سنبله ۱۳۹۷

کشته شدن یک فرد با چاقو روز پاریس را خونین کرد

رسانه های محلی فرانسه گزارش داده اند که بر اثر حمله فرد مهاجم با چاقو در شهر پاریس فرانسه سه تن کشته و زخمی شده اند.

گزارش ها می رساند که از اثر این حمله، یک نفرکشته و دو نفر هم زخمی شده اند.

به گفته مقامات امنیتی فرانسه فرد ضارب با تیراندازی پلیس از پا درآمده است.

eiffel tower

۱ / سنبله ۱۳۹۷

خوشبینی فرمانده عمومی ناتو از چشم انداز صلح!

جنرال جان نیکلسون، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان با ابراز امیدواری در مورد صلح دولت افغانستان با طالبان گفته است، اکنون روزنه بی سابقه در مورد صلح داریم.

این فرمانده عمومی ناتو در افغانستان با اشاره به توافق طالبان به آتش‌بس در ایام عید رمضان و دیدار مقام‌های امریکایی با طالبان در قطر، گفته که اکنون روزنۀ بی‌پشینه برای صلح در افغانستان باز شده است و «ما اکنون یک فرصت یا دریچۀ بی‌پیشینه برای صلح داریم.

او علاوه کرده، محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانسنان، در حال استفاده از این فرصت است و درعید قربان دومین آتش‌بس را به طالبان پیشنهاد کرد.

جنرال جان نیکلسن، در حالی از چشم انداز جدید صلح در افغانستان سخن گفته است که قرار است، در ماه سپتامبر، فرماندهی نیروهای ناتو در افغانستان را به جنرال آستین میلر واگذار کند.

Gen nicolson

آقای نیکلسون، دو سال و پنج ماه است که در افغانستان وظیفه اجرا می کند.

نیکلسن، همزمان با یک ساله شدن راهبرد ایالات متحده برای جنوب آسیا می‌گوید که این راهبرد در مقایسه به هر زمان دیگر فرصت یافتن راه حل سیاسی را  برای جنگ افغانستان  ایجاد کرده است. او زمینه سازی برای گفت‌وگوهای صلح را در افغانستان یکی از اهداف کلیدی این راهبرد می‌داند و می‌افزاید که امیدواری برای رسیدن به این هدف پیدا شده اند.

او همچنین که آخرین نشست خبری خود را روز گذشته چهارشنبه (۳۱اسد) دایر کرده بود، حضور نیروهای امریکایی را در افغانستان برای امنیت ملی امریکا مهم خواند و افزود: «ما از سرزمین مان محافظت می‌کنیم. القاعده و داعش با نُزده گروه هراس افگن دیگر در این جا حضور دارند. هدف ما فشار آوردن براین گروه‌ها است.»

این جنرال آمریکایی در حالی خوشبینی خود را در مورد صلح افغانستان بیان داشته است که قرار است روسیه نیز بدون حضور کشورهای امریکا و افغانستان نشست را دایر کند.

قرار است این نشست که تا دوازده روز دیگر در مسکو در مورد صلح دولت افغانستان با طالبان دایر شود، نمایندگان دوازده کشور منطقه به علاوه نمایندگان طالبان، حضور داشته باشند.

۱ / سنبله ۱۳۹۷

پوتین: تحریم های امریکا علیه روسیه سازنده است اما نزدیک شدن ناتو در مرز تهدید به شمار می رود

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از نزدیک شدن تجهیزات نظامی ناتو در زندیکی مرز روسیه خبرداده است و عین حال گفته است که، تحریم‌های آمریکا علیه این کشور سازنده است.

آقای پوتین که پس از مذاکره با همتای فنلاندی خود، سولوی نینیستو، و در جریان کنفرانس خبری دو جانبه با او سخن می‌گفت، اظهار داشت: «امیدوار بودم واشنگتن متوجه شود که تحریم‌های اعمال شده در قبال روسیه و بر اساس یک سوء برداشت از رفتار مسکو کار اشتباهی بوده است.»

رئیس جمهوری روسیه همچنین تاکید کرد که تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا به ویژه در مورد کشوری همانند روسیه، سازنده و بی فایده است.

اظهارات آقای پوتین یک روز پس از آن عنوان شد که ارزش برابری روبل روسیه در مقابل دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح خود طی دو سال گذشته رسید. رخدادی که کارشناسان آن را متاثر از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد روسیه می‌دانند.

vilademir-putin

با این وجود آقای پوتین نشست ماه گذشته خود آقای ترامپ را بسیار مفید دانست و دلیل آن را «مستقیم و رو در رو بودن» مذاکرات عنوان کرد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین خاطرنشان کرد که اروپا نیازمند پروژه خط لوله دوم گاز مسیر شمالی است که با حمایت مسکو در حال اجراست. وی تاکید کرد که با وجود انتقاد آقای ترامپ، روسیه بهترین تامین کننده انرژی مورد نیاز اروپاست و روسیه همواره «مطمئن‌ترین» منبع انرژی اروپا به شمار می‌رود.

آقای پوتین همچنین حضور نیروهای ناتو در اروپای شرقی را تهدیدی برای کشورش قلمداد کرد و ارتش های غربی را متهم کرد که حاضر به مذاکره با روسیه در مورد قوانین مشترک پروازی نیستند.

در واکنش به این اظهارنظر، سخنگوی ناتو گفت که اقدام های ناتو کاملا دفاعی و متناسب با تعهدات بین المللی آن است و هیچ شباهتی به رویکرد نظامی روسیه ندارد. به گفته اوآنا لانگسکو، روسیه باید حضور ۴ هزار نیروی ناتو در اروپای شرقی را به شمار نیروهای خود در گرجستان، اوکراین و مولداوی مقایسه کند.

۱ / سنبله ۱۳۹۷

نگرانی شهروندان قندهاری از بسته بودن ۱۲۰ باب مکتب در این ولایت

مقامات ولایت قندهار از بسته بودن ۱۲۰ مکتب در این ولایت خبر داده اند.

مسئول رسانه های ولایت قندهار گفته که، عواملی مثل ناامنی، کمبود تشکیل و عدم همکاری شهروندان قندهار از جمله چالش های است که دانش آموزان قندهاری با آن مواجه اند.

این مقام قندهاری تاکید کرده که در شهرستان های ریگستان، غورک و شورآبک هیچ مکتی وجود ندارد.

n00032876-b

بر اساس معلومات ریاست معارف قندهار، ۴۷۴ بات مکتب در سراسر این ولایت ثبت است که از جمله ۳۵۲ مکتب فعال و ۱۲۰ مکتب دیگر غیر فعال می باشد.

همچنان ریاست معارف قندهار گفته است، ۳۲۰ هزار دانش آموز در سراسر این ولایت در این مکاتب مصروف آموزش هستند که از میان ۸۵ هزار تن انها دختر می باشند.

۱ / سنبله ۱۳۹۷

رییس جمهوری: برنامه دشمن با حمایت مردم از نیروهای امنیتی خنثی می شود

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در ویدیو کنفرانس با مسوولین نظامی و ملکی ولایت غزنی گفته است، باید به مشکلات شهروندان غزنی رسیدگی جدی صورت گیرد.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری، والی غزنی نیز در این گفتگو، که شب گذشته صورت گرفته است، به رییس جمهوری از فعال شدن شبکه های مخابراتی، مراکز صحی و شبکه های آب رسانی خبرداده است.

ashraf ghani

در این ویدیو کنفرانس، رئیس جمهور گفته است: “نیروهای امنیتی و دفاعی ما در شرایط دشوار توانستند که در راه دفاع از تمامیت ارضی و مردم قربانی دهند.” او علاوه کرده است، که” خرسند است که قوای مسلح حمایت همه جانبه همه اقشار کشور را با خود دارند و با روحیه عالی، پلان های شوم دشمنان را خنثی می‌سازند.”

رییس جمهوری درحالی به راحتی از قربانی شدن نیروهای امینی به دست دشمن سخن می گوید، که در سفرش به غزنی گفته بود، سه روز بعد از حمله طالبان به شهر غزنی مطلع شده است.