قانون ممنوعیت برقع و نقاب اسلامی در دانمارک اجرایی شد |
قانون ممنوعیت برقع و نقاب اسلامی در دانمارک اجرایی شد

بازتاب خبرهای 10 اسد

Image Title
۱۰ / اسد ۱۳۹۷

قانون ممنوعیت برقع و نقاب اسلامی در دانمارک اجرایی شد

رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند که قانون ممنوعیت برقع و نقاب اسلامی در دانمارک از امروز چهارشنبه(۱۰ اسد) اجرایی شده است. این قانون دو ماه پیش از سوی پارلمان این کشور تصویب شده بود.

در اعتراض به اجرایی شدن این قانون، قرار است گروهی از زنان مسلمان و غیرمسلمان در دانمارک نقاب بپوشند و راهپیمایی کنند؛ در حالی که این قانون به پولیس اجازه می‌دهد به زنانی که صورت‌شان را پوشانده‌اند، دستور بدهد مکان‌های عمومی را ترک نمایند.

hejab

بر اساس این قانون، مأموران پولیس می‌توانند کسانی را که نقاب و برقع می‌پوشند، برای بار اول ۱۶۰ دالر جریمه کنند. مقدار جریمه برای تکرار این پوشش بیشتر می‌شود و تکرار آن برای بار چهارم تا بیشتر از یک‌هزار و۵۰۰ دالر هم می‌رسد.

این در حالی است که سازمان عفو بین‌الملل در زمان تصویب این قانون از سوی پارلمان دانمارک، آن‌را نقض تبعیض‌آمیز حقوق زنان توصیف کرده بود.

۱۰ / اسد ۱۳۹۷

پولیس سوئدن: مهاجر ۵۲ ساله افغان اخراج خواهد شد

پولیس سوئدن جدیدا اعلام کرده که مهاجر افغان که به دلیل ایستادگی یک فعال امور مهاجرین سوئدنی در آن کشور باقی ماند اخراج خواهد شد.

پولیس سوئدن گفته است که این مرد افغان که ۵۲ سال دارد در نهایت اخراج می شود.

swedish girl

پیش از این هفته گذشته دختری که در هوایپما در مقابل اخراج این مهاجر افغان مقاومت کرده بود منجر به تاخیر در اخراج این مهاجر گردید.

این دختر که خود نیز به خاطر این مخالفت اش از پرواز باز ماند تبدیل به قهرمانی در شبکه های اجتماعی شده است.

۱۰ / اسد ۱۳۹۷

افزایش آمار نیروهای داعش تسلیم‌شده به دولت افغانستان به 250 تن

مقام‌های محلی در ولایت جوزجان افغانستان می‌گویند که آمار نیروهای داعشی که تسلیم نیروهای امنیتی این کشور شده‌اند، به ۲۵۰ تن افزایش یافته است.

محمد اسماعیل، فرمانده پولیس شهرستان درزاب جوزجان به رادیو آزادی گفته: آخرین آماری که لیست گرفته شد، به ۲۵۰ تن و ۳۰ زن که شامل آن‌ها است، رسید.

به ‌گفته وی، تاکنون ۲۵۰ عضو گروه داعش به سر کرد‌گی مولوی حبیب‌الرحمان، آمر عمومی داعش در شمال، مولوی مفتی نعمت و داملا صحبت، مسئول نظامی داعش در شهرستان درزاب، به ‌شمول ۱۲ تن از فرماندهان این گروه، امروز چهارشنبه(۱۰ اسد) تسلیم نیروهای امنیتی شدند.

مقام‌های محلی جوزجان می‌گویند که قرار است این۲۵۰ نیروی تسلیم‌شده گروه داعش، امشب از مرکز شهرستان درزاب به شهر شبرغان منتقل گردند.

jawezjan

این در حالی است که روز گذشته نیز ۲۵ داعشی در شهرستان درزاب تسلیم نیروهای امنیتی شده و به شهر شبرغان انتقال یافتند.

فرمانده پولیس شهرستان درزاب خاطرنشان می‌کند: تمام ساحات ولسوالی درزاب توسط طالبان تصفیه شده و داعشی‌ها تاب مقاومت را با طالبان نداشتند، مجبورا به نیروهای امنیتی تسلیم شدند.

طالبان محلی ادعا دارند که در جنگ شب گذشته در قریه مغل و القانی شهرستان درزاب، ۶۲ تن از افراد داعش به‌شمول ۲۱ خارجی را با تمام سلاح و مهمات‌شان به اسارت گرفته‌اند؛ هم‌چنین ۱۳ داعشی کشته شده و ۵۰ تن دیگر‌ تااکنون لادرک اند.

به گفته مقام‌های محلی جوزجان، طالبان مسلح با یک تشکیل بزرگ نظامی از ولایات فاریاب، بادغیس، غور، بلخ، جوزجان، بدخشان و قندز در جنگ درزاب حضور دارند. به گفته آن‌ها، قطعه خاص کماندو‌های طالبان هلمندی نقش ویژه‌ای در سقوط پایگاه داعش در شهرستان درزاب داشته است.

۱۰ / اسد ۱۳۹۷

مسوول نظامی طالبان برای شهرستان نجراب ولایت کاپیسا کشته شد

مقام‌های امنیتی در ولایت کاپیسا از کشته‌شدن ۶ جنگجوی طالبان در این ولایت خبر داده‌اند.

محمد حکیم عظیمی، آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت کاپیسا به رادیوآزادی گفته که این افراد شب گذشته (سه‌شنبه، ۹ اسد) پس از آن کشته شده‌اند که موتر حامل‌شان از سوی نیروهای خارجی در وادی پچغان شهرستان نجراب این ولایت، هدف حمله‌ی هوایی قرار گرفته است.

kapisa in map

آقای عظیمی همچنان گفته که قاری ادریس، مسوول نظامی طالبان برای شهرستان نجراب نیز شامل کشته‌شدگان است.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

۱۰ / اسد ۱۳۹۷

خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر خواستار دریافت غرامت از ایران شده‌اند

شماری از خانواده‌های قربانیان رویداد ۱۱ سپتامبر در مورد دست داشتن ایران در این رویداد، به دادگاه شکایت کرده‌اند.

این خانواده‌ها ایران را متهم به حمایت از القاعده کرده‌اند.

در همین حال، دادگاه فدرال نیویورک، ایران را بر اساس این اتهام‌ها، به پرداخت ۷ میلیارد دالر غرامت محکوم کرده است.

nine-eleven-mainpage

دادگاه نیویورک اعلام کرده، شواهدی یافته که نشان می‌دهد ایران منابع و حمایت مادی لازم را در حمایت از شبکه القاعده برای این حملات تروریستی فراهم کرده است.

با این حال، ایران ارتباط با القاعده یا هرگونه دخالتی در این حملات را رد کرده است.

از سویی هم، دادگاهی در بریتانیا مصروف بررسی این مسأله است که آیا خانواده‌های برخی قربانیان رویداد ۱۱ سپتامبر مستحق دریافت ۷ میلیارد دالر غرامت از دارایی‌های ایران در بریتانیا است یا خیر!.