بیل گیتس 1,000,000,000,000 دالر خواهد داشت |
بیل گیتس ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دالر خواهد داشت

بیل گیتس ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دالر خواهد داشت

خبرنگار خبرنامه

عبدالله رحمانی
خبرنگار خبرنامه

۹ / دلو ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

بیل گیتس را که می‌شناسید! ویلیام هنری «بیل» گیتس سوم. او ۶۱ سال عمر دارد، بنیان‌گذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس است و تا سال ۲۰۱۴ رییس هیات مدیره بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نرم‌افزار دنیا، موسوم به مایکروسافت بود. او پول‌دارترین مرد جهان است و ۸۵ میلیارد و ۲۰۰میلیون دالر سرمایه نقد دارد. آقای گیتس با وجودی که ۹۱۴٫۸ میلیارد دالر دیگر تا تبدیل‌شدن به یک تریلیونر فاصله دارد، اما آخرین تحقیقات بیان می‌کند که شاید او نخستین انسان کره‌ی زمین باشد که یک تریلیون دالر پول نقد خواهد داشت.

اخیراً آکسفم در یکی از گزارشات خود با عنوان “اقتصادی برای ۹۹درصد” به این نتیجه رسیده که در یک دهه‌ی گذشته، مجموع سرمایه میلیاردران، مخصوصاً بیل گیتس، رشد بسیار زیادی داشته است. و این احتمال وجود دارد که سرمایه‌ی این مرد آمریکایی در دو و نیم دهه‌ی آینده نیز رشد غیرقابل تصوری داشته باشد.

1 Bill-Gates

بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان

در این گزارش آکسفم آمده است که در سال ۲۰۰۹ میلادی ۷۹۳ میلیاردر در جهان وجود داشتند؛ در حالی که مجموع سرمایه آنان در آن وقت به ۲٫۴ تریلیون دالر می‌رسید، اما در سال ۲۰۱۶ میلادی، مجموع سرمایه‌ی همان ۷۹۳ نفر به ۵ تریلیون دالر رسیده، یعنی رشد سرمایه‌های آنان ۱۱درصد در هر سال بوده است.

بنا بر این اگر این روند ادامه پیدا کند، به احتمال قوی تا ۲۵ سال آینده، اولین تریلیونر جهان را ببینیم. و به علتی که بیل گیتس با بیش‌ترین سرمایه در صدر جدولی لیست ثروت‎مندترین افراد جهان از نظر فوربز قرار دارد، او به نخستین تریلیونر جهان مبدل خواهد شد که دیگر باید دسته‌بندی جدیدی به نام «تریلیونرهای جهان» برای او و آنانی که بعد آقای گیتس به این دسته اضافه می‌شوند، درست کرد.

علاقه‌نداشتن بیل گیتس به تریلیونرشدن

این طور که به نظر می‌رسد محبوب‌ترین مرد جهان علاقه چندانی به تریلیونر شدن ندارد. زیرا از سال ۲۰۱۴ میلادی، زمانی که ریاست هیات مدیره مایکروسافت را ترک کرد، او بیشتر سرمایه و وقت خود را صرف از بین‌بردن بیماری‌های خطرناک و نیز توسعه‌ی آموزش در سراسر جهان کرده‌است. این مرد اکنون فعالیت‌های خود را از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس پی‌گیری می‌کند. بیل گیتس و همسرش با همکاری وارن بافت پروژه‌ای را طراحی کرده اند تا از طریق آن، سایر میلیاردرهای جهان را به مشارکت در امور خیریه و بهبود سطح زندگی جهانی دعوت کنند. او خود نیز بخش عظیم از سرمایه اش را به این کار اختصاص داده است.

بیل گیتس آمریکایی ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺯﻧﺪﮔﯽ اش ﺣﺪﻭﺩ ۱۰۰ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩ ﺩالر ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﻣﻮﺭ ﺧﯿﺮﯾﻪ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻭ ﻏﯿﺮ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺻﺮﻑ ﮐﺮﺩه ﺍﺳﺖ.

bill-gates-daughter

آقا و خانم گیتس اعلام کرده اند که به هیچ وجه ثروت میلیاردی خود را در اختیار فرزندان شان قرار نمی دهند

بیل تنها به این نیز متکی نشده و با همسرش یک‌جا، اعلام کرده اند که قرار نیست سرمایه میلیاردی خود را در اختیار فرزندانشان قرار دهند؛ حال شاید چندین میلیون دالر به فرزندانشان کمک کنند اما به گفته‌ی آقای گیتس، این پول به اندازه‌ای نخواهد بود که باعث شود فرزندان‌شان به فکر کار کردن نباشند. این زوج ثروت‌مند و خیِر این عمل را عاقلانه‌ترین کار در برابر فرزندان خود می‌دانند.

بیل چه بخواهد چه نخواهد تریلیونر می‌شود

بله درست خواندید؛ دیگر تریلیونرنشدن بیل گیتس به دست خودش نیست، مگر این‌که همه دار اش را به فنا بدهد یا با تمام ثروت و دارایی‌هایش به یک‌باره خداحافظی کند.

آکسفم در این رابطه می‌نویسد؛ زمانی‌که سرمایه شما، از یک حد مشخصی فراتر می‌رود، هزینه‌های تان دیگر به اندازه‌ای نخواهند بود که بتوانند باعث اتمام و یا کاهش رشد سرمایه‌ی‌تان شود. بنابر گزارش این نهاد تحقیقی: افراد ثروت‌مند (میلیاردران) به درآمدهایی دست پیدا می‌کنند که برای مردم عادی قابل دست‌رس نیست و این درآمدها فاصله‌ی بین فرد ثروت‌مند را با سایر مردم افزایش می‌دهد.

بر این اساس، خــــــــــــــــــــیلی احتمال آن وجود دارد که بیل گیتس در سن ۸۶ سالگی بتواند نام خود را به عنوان اولین تریلیونر جهان ثبت کند، مگر آن‌که راهی برای خرج‌کردن بیشتر پولش پیدا کند.

آقای گیتس اخیراً از سوی مجله تامز به عنوان هفتمین فرد قدرتمند جهان نیز شناخته شده است.

بیل در نوجوانی از دانشگاه اخراج شد. او هیچ مدرک تحصیلی ندارد

بیل در نوجوانی از دانشگاه اخراج شد. او هیچ مدرک رسمی تحصیلی ندارد

نا گفته نماند؛ بیل هیچ مدرک رسمی تحصیلی ندارد. او در دومین سال تحصیلی خود از دانشگاه هاروارد اخراج شد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اخراجی دانشگاه بیل گیتس پولدارترین ثروتمندترین مرد جهان ملیندا گیتس نخستین تریلیونر

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید