رئال برای اتلتیکو زیاد بود

رئال برای اتلتیکو زیاد بود

خبرنگار خبرنامه

عبدالله رحمانی
خبرنگار خبرنامه

۸ / جوزا ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

فینال لیگ قهرمانان اروپا دیشب راس ساعت ۱۱:۱۵دقیقه به وقت افغانستان، میان تیم‌های ریال مادرید و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه اختصاصی باشگاه فوتبال میلان ایتالیا (سنسیرو) برگزار شد که در نتیجه ریال مادرید توانست در ضربات پنالتی تیم هم‌شهری خودشان، اتلتیکو مادرید را شکست دهد و برای یازدهمین بار قهرمان این دست از رقابت ها شود. این دیدار در مجموع شصت و یکمین فینال رقابت ها با احتساب جام باشگاه‌های اروپا شمرده می‌شد. بازی را نخست اتلتیکو آغاز کرد، اما این ریال مادرید بود که گل اول این بازی را به ثمر رساند، در دقیقه ۱۵م بازی بازیکن خوش تکنیک ریال مادرید، تونی کروس توپ خطا را از جانب چپ نزدیک به نیمه میدان، کوتاه و بر روی سر گرت بیل ارسال نمود، بیل با اندکی تاثیر روی آن توپ را به مدافع پیش تاخته این تیم، راموس رسانید و او نیز با لمس توپ با پای چپ، زننده نخستین گل این بازی بود. در ادامه ریال به عقب کشید و به دفاع پرداخت. از سوی دیگر اتلتیکویی ها به حملات خود شدت بخشیدند و موقعیت های را نیز ایجاد کردند که هیچ کدام تبدیل به گل نشد. مهم ترین آن را انتونیو گریزمن ستاره تیم اتلتیکو، از نقطه پنالتی از دست داد و توپ را به تیرک افقی دروازه ناواس زد. در ادامه اما موقعیت های نصف و نیمه‌ای برای هر دو تیم وجود داشت تا اینکه در دقیقه ۷۹ کرسکو روی ارسال از سمت راست خوان فران بازی را به تساوی کشاند. بازی با همین نتیجه وقت های اضافه را نیز سپری نمود تا این ریال مادرید باشد که در ضربات پنالتی با گل کریستیانو رونالدو یازدهمین جام قهرمانان اروپا را با خود به خانه ببرد و دست نیافتنی تر از قبل شود.

صف‌آرایی این دو تیم مقابل هم در فینال این فصل از لیگ قهرمانان اروپا تکرار فینال سال ۲۰۱۴ است که تیم ریال مادرید در وقت اضافه مقاومت هم‌شهری خود را شکست و در نهایت با گل‌های راموس، بیل، مارسلو و کریستیانو رونالدو و با نتیجه چهار بر یک فاتح دهمین جام لیگ قهرمانان اروپا شد.

فینال ۲۰۱۴

این برای ششمین بار بود که دو تیم از یک کشور برگزار کننده فینال قهرمانی اروپا هستند و البته سومین فینال تمام اسپانیایی در طول تاریخ این مسابقات.

فینال فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ لیگ قهرمانان اروپا، در تاریخ ۲۴ می ۲۰۱۴ میلادی در ورزشگاه استادیو دا لوز، لیسبون میان همین دو تیم ریال مادرید و اتلتیکو مادرید برگزار شد که در آخر ریال مادرید برای دهمین بار به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا دست یافت. تا آن زمان ریال مادرید که قهرمانی ۹ دوره این رقابت ها را در کارنامه داشت با یک پیروزی تاریخی در ورزشگاه آلیانس مونیخ پس از دوازده سال به فینال این رقابت‌ها راه یافت. در جانب دیگر هم اتلتیکو مادرید، چلسی انگلیس را سه بر یک مغلوب ساخت و پس از چهل سال به فینال این رقابت ها راه پیدا کرده بودد.

در آن بازی نخست اتلتیکو مادرید با اشتباه ایکر کاسیاس دروازه بان سابق ریال مادرید نخستین گل بازی را به ثمر رسانید و به لاک دفاعی رفت. نتیجه آن بازی با تک گل دیگو گودین قفل بود تا در آخرین دقیقه از وقت های اضافه بازی، سرخیو راموس مدافع پیش تاخته تیم ریال مادرید ناجی این تیم شد و با ضربه سر فراموش نشدنی نتیجه بازی را مساوی ساخت. پس از شکستن طلسم دروازه اتلتیکو این ریال مادرید بود که سه گل دیگر را نیز وارد دروازه حریف کرد و در نهایت دهمین جام از مجموع ۵۹ جام این رقابت ها را با خود به مرکز اسپانیا برد.

ایکر کاسیاس دروازه بان سابق ریال مادرید

ایکر کاسیاس دروازه بان سابق ریال مادرید

صف آراییهای قبلی

آمار و ارقام صف‌آرایی های قبلی این دو تیم هم شهری بدون شک نگاه بسیار از فوتبال دوستان را به خود جلب خواهد کرد. ریال و اتلتیکو تا پیش از انجام این بازی، ۲۱۲ بازی مقابل هم انجام داده اند که سهم ریال به مراتب بیشتر از تیم هم شهری آن بوده است. ریال مادرید ۱۰۷ بازی از مجموع این رقابت ها را با برد پشت سر گذاشته  و سهم اتلتیکو نیز ۵۴ برد بوده و ۵۱ بازی این دو تیم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

زیدان و سیمیونه؛ گذار از سمت بازیکن تا مربی دو تیم

زیدان و سیمیونه؛ گذار از سمت بازیکن تا مربی دو تیم

زیدان و سیمیونه، دوازده سال قبل

زین الدین زیدان و دیگو سیمیونه پیش از این در سال‌های گذشته در نقش بازیکن بارها برابر هم قرار گرفته اند. یکی از آن دیدارها در فصول ۲۰۰۳/۰۴ و ۲۰۰۴/۰۵ زیدان و سیمیونه به عنوان بازیکن در ریال مادرید و اتلتیکو بازی می‌کردند، صورت گرفت. از آن دیدار بیش از ۱۲ سال می‌گذرد که ریال مادرید ۲-۰ پیروز شد. برای ریال رونالدو و راول گلزنی کردند که گل رونالدو در ثانیه ۱۴ روی حرکت زیدان به ثمر رسید و گل راول در دقیقه۲۱ با ضربه سر وارد دروازه روخی بلانکوس شد. جالب است بدانید از آن دیدار هنوز یک بازیکن در ترکیب دو تیم حضور دارد و آن هم فرناندو تورس مهاجم اتلتیکو مادرید است.

رونالدو و انتونیو گریزمن، دو شماره هفت این تیم های مادریدی

رونالدو و انتونیو گریزمن، دو شماره هفت این تیم های مادریدی

نبرد هفت‌ها

جنگ دو شماره هفت این تیم‌ها در فینال لیگ قهرمانان اروپا بدون شک اتفاقات جالبی بود. رونالدو و گریزمن با زدن ۱۶ و ۶ گل تا کنون بهترین گل‌زنان این تو تیم فینالیست بودند. فوق ستاره پرتغالی ریال مادرید و امید اول گلزنی کهکشانی‌ها در آستانه دیدار دیشب لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود. کریستیانو رونالدو امسال در لیگ قهرمانان اروپا چهار پاس گل نیز داده و بدین ترتیب سخاوتمندترین بازیکن حاضر در فینال میلان خواهد بود.

با وجود آن، دیشب چهارمین فینال رونالدو بود که دو تای آن در ریال مادرید بوده است. در مقابل اما گریزمن در اولین فینالش اولین قهرمانی تاریخ اتلتیکو را می‌خواست. آمار گل‌زنی کریستیانو در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپای این فصل ۵۱ گل زده بوده است و از گریزمن نیز در کوپا ، لالیگا و چمپیونزلیگ ۳۲ گل ثبت شده است.

نکته دیگر نیز این بود که رونالدو فقط یک گل تا رکوردش در فصل ۱۴-۲۰۱۳ در لیگ قهرمانان اروپا با هفده ‌گل فاصله داشت که نتوانست به آن رکورد برسد. از سوی دیگر، گریزمن هم بدون گل در این بازی و با دو گل کم تر از واوا و دیگو کاستا شش گله باقی ماند.

ده جام لیگ قهرمانان اروپا در موزیم باشگاه ریال مادرید

ده جام لیگ قهرمانان اروپا در موزیم باشگاه ریال مادرید

رکوردها

تیم ریال مادرید که برای چهاردهمین بار در فینال قهرمانی اروپا بازی کرد تا قبل از انجام این بازی با ۱۰ قهرمان رکورد‌دار بود. این تیم در تمام رقابت‌های اروپایی نیز با ۱۶ قهرمانی رکورددار است. در مقابل اما اتلتیکو مادرید هیچ کدام از عناوین و یا افتخارات این چنینی را در کارنامه خود ندارد. از مزیت‌های دیگر قهرمان شدن این است که تیم قهرمان علاوه بر حضور در سوپرجام اروپا به عنوان نماینده این قاره در جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۶ شرکت می‌کند. حالا ریال مادرید و همان مزیت های دیگر…

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اتلتیکو مادرید افغانستان خبرنامه رونالدو ریال مادرید زیدان سیمونه فینال لیگ قهرمانان اروپا گریزمن

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید