با گذشت چهار روز از آغاز مذاکرات بین الافغانی تیم مذاکره کننده دولت و طالبان امروز نشست عمومی شان را برگزار می کنند.

احمدنادر نادری عضو و سخنگویی تیم مذاکره حکومت در توییتی نگاشته است که روز گذشته دوشنبه (۲۴سنبله) گروه تماس دو طرف مذاکرات (دولت و طالبان) در مورد طرزالعمل و‌ اصول کاری گفتگو کرده اند.

نادری افزوده در این نشست تیم تماس دو طرف طرزالعمل و‌ اصول را برای ارایه به نشست عمومی بین هیئت دو‌طرف که قرار است امروز دایر شود آماده ساخته اند.

از سوی هم نعیم وردک سخنگوی دفترسیاسی طالبان در قطر شب گذشته در توییتی گفته است: «پس از شام امروز نیز کمیته های تماس تیم های مذاکرات بین الافغانی همچو دیروز نشست داشتند. درین نشست باز هم روی چگونگی شیوه کاری و تقسیم اوقات گفتگو صورت گرفت،»

وردک نیز تایید کرده که قرار است نشست عمومی تیم مذاکره کننده امروز سه‌شنبه (۲۵سنبله) برگزار شود.

سفر خلیلزاد به پاکستان

همزمان با این زلمی خلیلزاد نماینده خاص امریکا که در دوحه قطر به سر می برد روز گذشته به اسلام آباد سفر کرده است.

رسانه های پاکستانی گزارش داده اند که آقای خلیلزاد در این سفر تاکنون با مقامات نظامی آن کشور دیدار و گفتگو کرده است.

خلیلزاد در این دیدار ضمن قدردانی از نقش اسلام آباد در کمک به آغاز مذاکرات بین الافغانی گفته که بدون حمایت های «صمیمانه و بی قید و شرط» اسلام آباد، مذاکرات برای صلح در افغانستان آغاز نمی‌شد.

مذاکرات بین الافغانی

مذاکرات صلح بین‌الافغانی روز شنبه گذشته در شهر دوحه پایتخت قطر، با حضور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی، ملا عبدالغنی برادر معاون شورای رهبری و رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر، وزیران خارجه آمریکا و قطر و نیز حضور آنلاین وزیران خارجه کشورهای چین، پاکستان و هند و همچنان روسای سازمان‌های بین‌المللی مثل سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، ناتو و سازمان همکاری‌های اسلامی آغاز شد.

پس از مراسم افتتاحیه هیئت مذاکره حکومت و طالبان گروه تماس تشکیل دادند و در سه روز گذشته این گروه تماس به صورت مداوم دیدار کرده اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *