ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که در ادامه طرح جامع و جدید اش برای از بین بردن رهبران گروه های تروریستی و بین المللی در یک عملیات پیچیده و هدفمند عبدالله اورکزی قاضی القضات داعش را کشته اند.

ریاست امنیت ملی امروز سه‌شنبه (۲۸اسد) گفته است که عبدالله اورکزی مسوول پیش برد جنگ نازیان و اچین ننگرهار بوده و نیز معاون اسدالله اورکزی مسوول استخبارات داعش بوده است.

در اعلامیه امنیت ملی آمده است عبدالله اورکزی کسی بود که فتوای نکاح اجباری دختران غیرنظامی به جنگجویان داعش و همچنان فتوای سر بریدن غیرنظامیان را داده بود.

ریاست امنیت ملی تاکید کرده که این فرد کلیدی داعش با همکاری تخنیکی طالبان مسوول اصلی حمله بالای زندان ولایت ننگرهار نیز بوده است.

ریاست امنیت ملی در مورد محل و زمان کشته شدن این فرد کلیدی داعش جزییات نداده است.

بازداشت رهبران شاخه خراسان داعش در افغانستان

این در حالی است که پیش از این امنیت ملی به تاریخ ۱۶ حمل سال جاری گفته بود که اسلم فاروقی مشهور به عبدالله اورکزی رهبر شاخه خراسان داعش را همراه با نوزده جنگجوی دیگر این گروه در جنوب افغانستان دستگیر کرده است.

پس از بازداشت رهبر داعش نیروهای امنیت ملی افغانستان شماری دیگر از فرماندهان و مسوولان کلیدی این گروه را نیز بازداشت کرده است.

شاخه خراسان گروه داعش پس از بازداشت رهبران و فرماندهان کلیدی شان دست به چندین عملیات بزرگ مانند حمله بالای زندان ننگرهار و حمله بالای ریاست امنیت ملی سمنگان را برعهده گرفت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *