ارگ ریاست جمهوری می گوید که محمد اشرف غنی طی دیداری با وانگ یو، سفیر چین در کابل، روی چگونگی مبارزه با ویروس کرونا و استفاده از تجارب چین در این خصوص، صحبت کرده است.

ارگ روز گذشته(دوشنبه، 26حوت) در یک اعلامیه نوشته که رییس جمهور غنی در این دیدار گفته است: “ما می خواهیم از تجارب چین بیاموزیم تا در قسمت اعمار دقیق و درست ساختمان ها برای کلینیک های تداوی بیماران کرونا به گونه سریع اقدام کنیم”.

ghani

او افزوده که افغانستان همچنان می خواهد از تجربه های چین در مورد چگونگی مبارزه با ویروس کرونا در مناطق شهرنشین استفاده کند، زیرا شهرهای کشور نیز آسیب پذیر اند.

غنی در این دیدار گفته است که می خواهند از تجارب کلیدی چین در شهر ووهان در زمینه مبارزه با کرونا استفاده کرده و با متخصصین صحی چین در این شهر از طریق ویدیو کنفرانس وصل شوند.

درعین حال او گفته که می خواهند از بودجه ملی خویش تجهیزات طبی به خاطر مبارزه با ویروس کرونا را خریداری کرده و یک لیست از این تجهیزات آماده شده است.

همچنان در این دیدار، سفیر چین گفته که یک لیست را از طریق وزارت خارجه افغانستان دریافت کرده و تلاش می کنند تجهیزاتی را که افغانستان به خاطر جلوگیری از ویروس کرونا نیاز دارد، فراهم سازد.

وی افزود که در مورد سایر پیشنهادات رییس جمهور به ویژه در قسمت به اشتراک گذاری تجارب متخصصین چین از طریق ویدیو کنفرانس، آماده هرگونه همکاری هستند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *