وزیر دفاع ایتالیا که به کابل آمده، از ادامه‌ حضور این کشور و کمک‌هایش به افغانستان در چارچوب سازمان ناتو اطمینان داده است.

ریاست اجرایی حکومت در یک خبرنامه گفته است که لورینزو گورینی، وزیر دفاع ایتالیا در سفرش به کابل، بعد از ظهر روز گذشته(چهارشنبه، 2دلو) با عبدالله عبدالله دیدار کرده است.

بر اساس این خبرنامه، وزیر دفاع ایتالیا در این دیدار افغانستان را از دوستان نزدیک ایتالیا خواند و از ادامه‌ حضور و کمک‌های کشورش به افغانستان در چارچوب سازمان ناتو اطمینان داد.

او هدف از سفر به کابل را ارزیابی وضعیت افغانستان از نزدیک عنوان کرده و افزوده است که قرار است در این سفر از نیروهای ناتو و مسوولان نظامی افغانستان دیدار کند.

از سویی هم رییس اجرایی حکومت، روابط ایتالیا و افغانستان را نیک و حسنه خوانده و خاطرنشان ساخته است که ایتالیا نیروهای نظامی افغانستان را در بخش‌های مختلف کمک می‌کند. به گفته عبدالله، نیروهای دو کشور مشترکا علیه تروریزم برای تأمین صلح منطقه‌ای و جهانی مبارزه‌ کرده‌اند.

Abdullah Abdullah

رییس اجرایی حکومت اضافه کرده که ایتالیا هم چنان افغانستان را در بخش زیرساختارها، برنامه‌های توسعه‌ای، فرهنگی و رسیدگی به مهاجران و بی‌جاشدگان با همکاری می‌‌کند.

او ابراز امیدواری کرده که این همکاری‌ها دامه یابد.

به گفته ریاست اجرایی حکومت، در این دیدار دو طرف همچنان درباره انتخابات ریاست جمهوری، تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح و روابط منطقه‌ای افغانستان بعد از تنش‌های اخیر گفتگو کرده اند.

وزیر دفاع ایتالیا روز گذشته با اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع نیز دیدار کرد و در این دیدار، بر پشتیبانی، ادامه همکاری ها و کمک هایش به نیروهای دفاعی افغانستان تاکیده نمود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *