سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که برای تأمین امنیت نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و معاونین‌‌شان موترهای زره توزیع شده است.

نصرت رحیمی امروز شنبه(5اسد) در یک نشست خبری در کابل گفت، وزارت داخله در همکاری مشترک با وزارت دفاع و بخش کشف و استخبارات کشور، از 8 ماه به این طرف روی یک پلان منظم امنیتی برای کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری، نامزدان این انتخابات و معاونین‌شان و روز انتخابات کار کرده که این پلان امنیتی تنظیم شده و عملا به اجرا گذاشته می‌شود.

nasrat rahimi

او افزود، برای تأمین امنیت نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و معاونین‌شان، موترهای زره و نیروهای امنیتی فزیکی داده شده است. هم‌چنین به تمام بخش‌های امنیتی مخصوصا بخش‌های عملیاتی و کشفی و تمام فرماندهان پولیس مرکز و ولایات هدایت داده شده تا برای تأمین امنیت نامزدان انتخاباتی و محلاتی که اقامت دارند، از تمام امکانات استفاده کنند.

رحیمی خاطرنشان کرد که تدابیر لازم برای کارزارهای انتخاباتی نیز در نظر گرفته شده و نیروهای امنیتی به خصوص نیروهای امن و نظم عامه در محلات بیشتر توظیف شده‌اند. در ساحاتی که انتخابات و کارزارهای انتخاباتی برگزار می‌شود نیز تدابیر امنیتی لازم گرفته می‌شود.

وی از تمام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری خواست نیروهای امنیتی را برای تمام مراسم‌ها و کمپاین‌های انتخاباتی‌شان در جریان قرار دهند.

سخنگوی وزارت داخله خاطرنشان کرد، به تمام نیروهای امنیتی هدایت داده شده تا بی‌طرفی کامل خود را در روند انتخابات حفظ کنند.

رحیمی تاکید کرد که یک تیم نظارتی توظیف شده تا هر کسی که تخلفات انتخابانی را مرتکب شود و یا هم در کار کمیسیون مستقل انتخابات مداخله می‌نماید، شناسایی و به پنجه قانون سپرده شود.

بر اساس اعلام کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، قرار است مبارزات انتخابات ریاست جمهوری کشور از فردا یک‌شنبه(6 سرطان) رسما در سراسر کشور آغاز شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *