خان‌آغا رضایی، کابل

خان آغا رضایی با 36 سال سن، در سال 1983در کابل به دنیا آمده است. آقای رضایی از ولایت پنجشیر می‌باشد. او مکتب خود را در لیسه غلام حیدر خان در سال 2004 تکمیل کرده و در عین حال از دانشگاه پنسلوانیای آمریکا از رشته اقتصاد مدرک لیسانس خود را در سال 2014 دریافت کرده است.

او که چهره جدید در بین وکلای منتخب دوره هفدهم است قبلا عضو اتاق تجارت بین المللی افغانستان و رئیس کمپنی‌های آریا تارگیت بوده است.

آقای رضایی وکیل مستقل دوره هفدهم است که از قوم تاجیک و مردم کابل در این دور نمایندگی می‌کند.

khan agha

توفیق وحدت، کابل

توفیق وحدت که به صورت مستقل از ولایت کابل نامزد انتخابات پارلمانی بود، فرزند جنرال حبیب الله وحدت است و در سال 1360هجری شمسی در ولایت کابل به دنیا آمده است.

تعلیمات ابتدائیه را در مکتب غلام حیدرخان کابل و تحصیلات دورهء ثانوی را در لیسه عالی ابوالقاسم فردوسی شهر مزارشریف درسال 1377 به پایان رسانیده است.

آقای وحدت دانش آموخته رشته اداره و تجارت است و درجریان تحصیل به کار و فعالیت های تجاری نیز رو آورده و در این عرصه فعالیت کرده است.

او موسس اتاق تجارت ازبکستان در افغانستان و ایجاد روابط اقتصادی، فرهنگى و اجتماعى افغانستان با کشور ازبکستان است. او مدت 2 سال ریاست اتاق تجارت ازبکستان را در افغانستان عهده دار بوده است.

او که از قوم پشتون افغانستان است با 38 سال سن برای اولین بار توانسته وارد مجلس نمایندگان کشور شود.

tawfiq wahdat

حاجی زرگی حبیبی، کابل

حاجی زرگی حبیبی فرزند حاجی ادروگل خان در سال 1349 در ولایت کابل به دنیا آمده است. آقای حبیبی که 49 سال سن دارد از قوم هزاربز افغانستان است.

او تحصیلات عالی خود را از رشته اقتصاد در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور به پایان رسانیده است. او که اکنون ریاست عمومی گلبهار گروپ را برعهده دارد و در عرصه مدیریت و تجارت در جمع تاجران و سرمایه‌گذاران کشور محسوب می‌شود.

این چهره جدید در دوره هفدهم به صورت مستقل وارد پارلمان کشور شده و از مردم ولایت کابل نمایندگی می‌کند.

zargai habibi