مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با وزیر امورخارجه ازبکستان در تاشکند، تأکید کرده که صلح در این کشور، به معنی صلح در منطقه است‌.

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان در یک خبرنامه گفته است، حمدالله محب که به تاشکند سفر کرده، امروز چهارشنبه(15 حوت) در دیدار با عبدالعزیز کاملوف، وزیر امورخارجه ازبکستان، ضمن قدردانی از موقف این کشور در حمایت از پروسه صلح افغانستان، بیان کرده که در کنفرانس سوم کابل، روی نقش کشورهای منطقه در روند صلح بحث خواهد شد.

NSA

این دفتر در ادامه افزوده است، عبدالعزیز کاملوف ضمن پشتیبانی از روند صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان، گفته است که هیچ راهی برای تأمین صلح جز گفتگوی مستقیم با حکومت افغانستان وجود ندارد.

حمدالله محب در این دیدار تصریح کرده که صلح در افغانستان، صلح در منطقه است‌ و ‌کشورهای منطقه در این زمینه می‌توانند نقش به خصوص خود را ادا کنند.

به گزارش خبرنامه دفتر شورای امنیت ملی، در این دیدار در رابطه به تطبیق پروژه‌های بزرگ زیربنایی میان ازبکستان و افغانستان به ویژه احداث خط آهن مزارشریف – هرات و لین برق سرخان – پلخمری نیز گفتگو شده و روی تسریع تطبیق این پروژه‌ها تاکید شده است.