مقامات امنیتی افغانستان، از کشته شدن 60 تروریست و بازداشت یک فرد انتحاری در این کشور خبر داده اند.

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده است که در نتیجه عملیات نظامی نیروهای امنیتی این کشور، در 24 ساعت گذشته در ولایت های مختلف، 60 تروریست کشته شده و 24 تن دیگر زخمی شده اند.

این عملیات‌ها که با حمایت نیروهای هوایی افغانستان همراه بوده، در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، پکتیکا، لوگر، خوست، قندهار، ارزگان، زابل، بادغیس، هرات، فراه، فاریاب، قندوز و هلمند راه اندازی شده است.

در اعلامیه خبری این وزارت آمده است که در ولسوالی پچیراگام ولایت ننگرهار 21 نفر از افراد وابسته به گروه داعش کشته شده و  4 نفر دیگر زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان
وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته شدن 21 فرد وابسته به گروه داعش در ولایت ننگرهار این کشور خبر می‌دهد

این ولسوالی از مدتی قبل شاهد حضور گسترده گروه داعش است.

مقامات وزارت دفاع همچنین از عملیات نظامی در ولایت نا آرام ارزگان خبر داده و گفته اند که در این ولایت نیز نیروهای امنیتی افغانستان، 27 عضو طالبان را کشته و 8 نفر دیگر شان را، زخمی ساخته اند.

این وزارت همچنان گفته است که در عملیات‌های دیگر در ولایت‌های لوگر، قندوز و لغمان نیز، 8 تن از شورشیان طالب کشته شده اند.

بازداشت یک فرد انتحاری در پکتیکا

مقامات وزارت امور داخله افغانستان نیز، از دستگیری یک فرد انتحاری در ولایت پکتیکا خبر داده اند.

صدیق صدیقی سخنگوی این وزارت در صفحه کاربری فیس بوک خود نوشته است که این فرد انتحاری صبح امروز چهار شنبه (10 قوس)، توسط نیروهای خاص پولیس ملی این کشور دستگیر شده است.

به گفته صدیقی، این فرد انتحاری، در یک مسافرخانه در منطقه شرنه ولایت پکتیکا دستگیر شده است. در ویدیویی که از سوی وزارت داخله منتشر شده است، این فرد می‌گوید که در پاکستان آموزش دیده است و قصد انجام یک حمله انتحای را داشته است.