سفیر امریکا در کابل می‌گوید که واشنگتن از تصمیم کمیسیون مستقل انتخابات به خاطر شمارش آرای بایومتریک در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پشتیبانی می‌کند و آن را راهکاری مناسب برای شمارش آرا می‌داند.

جان بس عصر روز گذشته(دوشنبه، 22میزان) در دیدار از کمیسیون انتخابات و روند انتقال اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک به بانک مرکزی اطلاعات این کمیسیون، ضمن حمایت از روند انتخابات گفت: “کمیسیون‌ها در مقابل هر نوع فشار ایستادگی کنند و نتایج شفاف را مستقلانه اعلام نمایند.”

بس افزود، ایالات متحده شفافیت را در روند اعلام نتایج انتخابات مهم می‌داند و اگر نتایج انتخابات اندکی با تاخیر هم اعلام شود، اما آرای شفاف شهروندان افغانستان مشخص شود، خوب است.

election

او تاکید کرده است: “ما یک بار دیگر تعهد خود را با کمیسیون‌های انتخاباتی به خاطر استقلالیت‌شان اعلام می‌داریم و توانایی‌های‌شان را در کار به‌دست آوردن یک نتیجه درست پشتیبانی می‌کنیم، نتیجه‌ای که خودشان به‌گونه مستقلانه تصمیم بگیرند که کدام آرا باید حساب شود و کدام آرا حساب نشود”.

در این دیدار مسوولان کمیسیون انتخابات نیز گفته‌اند: “از همکاری‌های مالی و تخنیکی ایالات متحده امریکا تشکر می‌نمائیم. این کمیسیون با شفافیت و بی‌طرفی مصروف جمع‌بندی نتایج انتخابات بوده و نتایجی قابل قبول را اعلام می‌نمائیم.”

این مسوولان افزودند: “مشکلات تخنیکی شبکه‌های مخابراتی و کمپنی دارملوک سبب تأخیر در انتقال معلومات بایومتریک شد که خوشبختانه با مشوره جوانب ذی‌دخل راه حل مشترک دریافت و معلومات را داخل سیستم ساختیم.”

روز گذشته کمیسیون انتخابات گفته بود که با انتقال اطلاعات بیش از 22 هزار محل رای‌گیری، یک میلیون و 700 هزار رأی بایومتریک به مرکز معلومات مرکزی این کمیسیون منتقل شده و آرای بیش از 3 هزار محل باقی مانده دیگر در حال پروسس است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *