کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده که روند انتقالات مواد حساس انتخاباتی از دفتر مرکزی این کمیسیون به ولایات فردا(8 سنبله) آغاز می‌شود و تا ۲۲ سنبله ادامه دارد.

این کمیسیون امروز پنج‌شنبه(7سنبله) در یک خبرنامه گفته است، روند بسته‌بندی مواد حساس انتخاباتی روز گذشته(چهارشنبه، 6 سنبله) آغاز و الی ۲۰ سنبله ادامه دارد. همچنان روند انتقالات از دفتر مرکزی به ولایات، فردا(جمعه، 8 سنبله) آغاز و الی ۲۲ سنبله و از ولایات به مراکز رأی‌دهی به تاریخ ۲۲ سنبله الی ۵ میزان سال روان صورت می‌گیرد.

election

کمیسیون مستقل انتخابات از نهادهای ناظر و مشاهد خواسته تا لیست و مشخصات ناظرین و مشاهدین خود ان را که از روند بسته‌بندی و انتقالات نظارت می‌نمایند، به این نهاد معرفی کنند.

در این خبرنامه آمده است، نهادهایی که اعتبارنامه به دست نیاورده‌اند، فرصت دارند الی ۳۰ سنبله مطابق لوایح و طرزالعمل‌ها اعتبارنامه دریافت کنند تا بتوانند از روند انتخابات نظارت و مشاهده نمایند.

انتخابات ریاست جمهوری قرار است به تاریخ 6 میزان در سراسر افغانستان برگزار شود. روز گذشته وزیر داخله در یک نشست خبری در کابل گفت که انتقال مواد حساس انتخاباتی به تمام ولایات در هماهنگی با کمیسیون مستقل انتخابات صورت می‌گیرد و نیروهای امنیتی تلاش می‌کنند که ساحه تهدیدات را از حالت بلند به نرمال تبدیل نمایند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *