احمدولی مسعود، رییس تیم انتخاباتی وفاق ملی می‌گوید که هر دو نامزد حکومتی می‌دانند که انتخابات ریاست جمهوری بحرانی می‌شود؛ اگر هر کدام از این‌ها برنده انتخابات شوند، مورد قبول دیگری قرار نخواهد گرفت و کشور دوباره به بحران می‌رود.

مسعود امروز چهارشنبه(27سنبله) در یک همایش انتخاباتی‌اش در کابل گفت، حکومت مهندسی و تقلب انتخابات را شروع کرده و هنوز هم ادامه دارد.

او افزود، تاکنون آقای غنی معتقد به برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه نیست و کمپاین‌های تیم‌های حکومتی با امکانات و هواپیماهای دولتی انجام می‌شود، و رییس‌جمهور در کمپاین انتخاباتی‌اش در ولایت پروان، به اشتراک‌کنندگان 1500 افغانی داده بود تا به جهانیان نشان دهد که حامیان مردمی دارد و این همایش‌ها سرپوشی باشد به روی تقلب‌شان در انتخابات پیش رو.

ahmad wali

مسعود از هوادارنش خواست از رأی‌شان و انتخابات به صورت دقیق نظارت کنند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از کارکرد حکومت وحدت ملی خاطرنشان کرد، در پنج سال گذشته افغانستان تجربه یک حکومت ناکام را داشته و میلیون‌ها شهروند کشور در نتیجه سیاست‌های غلط متضرر شده‌اند.

مسعود همچنان اضافه کرد: “ما طرفدار انتخاباتی هستیم که منجر به ایجاد یک حکومت مشروع و ملی شود.”

او همچنان در این همایش انتخاباتی از منشور وفاق ملی و برنامه حکومتی تیم‌اش رونمایی کرد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مورد روند صلح نیز گفت: “حکومتی که مدت 5 سال نتوانست نزاکت‌های بین خود را حل کند، چطور می‌تواند صلح را برای مردم به وجود بیاورد، مردم افغانستان پس از 9 ماه فهمیدند که پروسه صلح خلیلزاد پروسه صلح نه، بلکه یک توافق‌نامه بوده است.”

رییس تیم وفاق ملی تصریح کرد که طالبان باید متوجه شوند که با کشتار نمی‌شود به صلح رسید. به گفته او: “طالبان به امریکا گفته است اگر پروسه صلح را دوباره از سرگیرند، متعهد می‌شوند دیگر هیچ امریکایی را در افغانستان هدف قرار ندهند، آنان باید این تعهد را به مردم افغانستان می‌دادند نه امریکا.”

قرار است تا 9 روز دیگر انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ 6 میزان در سراسر کشور برگزار شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *