رییس دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی وزارت تحصیلات عالی می‌گوید که قرار است روند معرفی داوطلبان به موسسات تحصیلات عالی خصوصی، هفته آینده با امضای تفاهم‌نامه‌ای با اتحادیه دانشگا‌های خصوصی، رسما صورت گیرد.

محمد امیر کامه‌وال امروز یک‌شنبه(23سرطان) در یک نشست خبری مشترک در کابل گفت، داوطلبان کنکور که در موسسات تحصیلات عالی خصوصی کامیاب اعلام شده‌اند، بعد از پنجم ماه اسد سال روان، به وزارت تحصلات عالی مراجعه کرده و پس از دریافت و تکمیل فورم مربوط، می‌توانند با تطبیق مکانیزم مشخص به دانشگاه‌های خصوصی راه پیدا کنند.

او افزود، بر اساس نتایج آزمون کنکور امسال، نزدیک به ۶۰ هزار داوطلب به دانشگاهای خصوصی راه یافته‌اند.

education

در همین حال عبدالقدیر خموش، رییس اداره ملی امتحانات می‌گوید، پروسه کنکور بین کسانی که فارغ صنف دوازدهم هستند، رقابتی است و این رقابت بر همه به صورت هم‌سان تطبیق می‌شود.

او خاطرنشان کرد که داشتن نمره کافی برای دانشکده دلخواه و انتخاب درست رشته‌ها، دو عامل عمده برای موفقیت اشتراک‌کنندگان کنکور است و هرگونه اشتباه در هر یک از این دو، سبب بی‌نتیجه ماندن داوطلبان کانکور می‌گردد.

در امتحان کانکور امسال حدود ۱۷۵ هزار نفر اشتراک کرده بودند که از این میان، ۶۲ هزار نفر آن‌ها به دانشگاه‌های دولتی، حدود ۱۵ هزار نفر به دانشگاه‌های نیمه عالی دولتی و نیز حدود ۶۰ هزار تن به موسسات تحصیلات عالی خصوصی راه یافته‌اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *