حکومت افغانستان از برگزاری دومین نشست روند کابل خبر داده و گفته است که این نشست فردا در مقر وزارت خارجه این کشور با حضور نمایندگان 25 کشور و 3 سازمان بین‌المللی برگزار می‌شود.

قرار است حکومت این کشور طرح صلح با شورشیان مخالف دولت در افغانستان را در این نشست به جامعه جهانی ارایه کند. بحث روی مبارزه مشترک با تروزیم و تأمین صلح در افغانستان از اهداف اصلی این نشست خوانده شده است.

‌هارون چخانسوری، معاون ریاست عمومی اداره امور افغانستان امروز در یک نشست خبری در این مورد گفت که حکومت این کشور طرح صلح خود را در این نشست ارایه می‌کند و کابل همواره آماده هرگونه مذاکره در مورد صلح است.

آقای چخانسوری گفت که در این مورد جلساتی با اقشار مختلف مردم افغانستان و رسانه‌ها برگزار شده و حکومت این کشور از این جلسات به این نتیجه رسیده که صلح خواست همه افغان‌ها است.

دومین نشست روند کابل در سه بخش برنامه‌ریزی شده است. در بخش نخست این نشست توسط اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان افتتاح می‌شود، در بخش دوم کارهای گروپی به ریاست کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح افغانستان صورت می‌گیرد و در بخش سوم در مورد چگونگی مبارزه با تروریزم به ریاست محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان بحث می‌شود.

معاون ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری افغانستان گفت که کشورش آماده مذاکره با پاکستان است در صورتی است که جنگ و خشونت چندین ساله در افغانستان پایان یابد. او تاکید کرد که افغانستان بدون هیچ پیش شرطی، حاضر به گفت‌وگو‌های صلح با مخالفان مسلح دولت نیز می‌باشد.

این مقام حکومتی افغانستان در بخشی از سخنانش همچنان گفت که افغانستان از یک موقف ضعیف نه بلکه از یک موقف قوی و روشن وارد مذاکرات صلح خواهد شد.

آقای چخانسوری در واکنش به علاقمندی طالبان برای مذاکره با امریکا گفت که حکومت افغانستان هیچگاه نگفته که مذاکرات صلح را آغاز نمی‌کند و این گروه اگر صلح می‌خواهد، آدرس صلح مشخص است و گام‌های عملی باید در این زمینه برداشته شود. او تاکید کرد که طالبان اگر اراده صلح دارند، حکومت افغانستان خواستار مذاکره با این گروه است.

حکومت افغانستان فردا، چهارشنبه را برای بهتر برگزار شدن دومین نشست روند کابل رخصتی عمومی در سراسر شهر کابل اعلام کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *