مسابقات آسیایی ترکمنستان صبح امروز با حضور ورزش‌کارانی از 65 کشور این قاره در شهر عشق‌آباد پایتخت این کشور آغاز شد. افغانستان هم در 16 رشته ورزشی در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

اول- در نخستین روز از این دوره از مسابقات، افغانستان صاحب یک مدال طلا و یک مدال نقره شد.

دوم- حسین بخش صفری ورزش‌کار 23 ساله افغانستان، توانست اولین مدال طلای کاروان ورزشی افغانستان را بدست آورد.

سوم- او در بخش ورزش‌های رزمی و در رشته رزمی نیو‌فول کنتاکت جوجیتسو، در وزن 62 کیلوگرم توانست رقبای خود را شکست دهد و به مدال طلا برسد.

hussain-bakhsh9
حسین بخش صفری ورزش‌کار 23 ساله افغانستان، توانست اولین مدال طلای کاروان ورزشی افغانستان را بدست آورد

چهارم- حسین صفری برای رسیدن به مدال طلا، با 3 حریف را از کشورهای ترکمنستان و قرغیزستان مبارزه کرد و با اقتدار بر سکوی قهرمانی ایستاد.

پنجم- هنگامی که بر سکوی قهرمانی ایستاد تا مدال طلای خود را به گردن آویزد، با بالا رفتن پرچم افغانستان و پخش سرود ملی، اشک شوق از چشمانش جاری شد.

ششم- بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از کسب مدال طلای او استقبال کرده و اشک شوق این ورزشکار جوان را نشانه‌ای از وطن دوستی او دانستند.

هفتم- هم چنین در این روز، احمد جاوید امیری دیگر ورزش‌کار افغانستان در رشته کشتی فرنگی توانست با شکست دادن دو حریف خود، به مدال نقره دست یابد.

هشتم- کاروان ورزشی افغانستان با به دست آوردن یک مدال طلا و یک نقره در میان 35 کشور شرکت کننده آسیایی، حالا مکان ششم جدول را در اختیار دارد. تیم ایران 2 رتبه پایین‌تر از تیم ورزشی افغانستان قرار دارد.

hussain-bakhsh2
کاروان ورزشی افغانستان با به دست آوردن یک مدال طلا و یک نقره در میان 35 کشور شرکت کننده آسیایی، حالا مکان ششم جدول را در اختیار دارد

نهم- افغانستان با 177 ورزش‌کار در 16 رشته ورزشی در این دوره از مسابقات حضور یافته است.

دهم- محمد اشرف غنی رییس‌جمهور افغانستان هم صبح امروز برای شرکت در مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها وارد ترکمنستان شد.

یازدهم- ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان هفته گذشته گفته بود به هر کدام از ورزش‌کاران افغانستان که موفق شوند در این دوره از مسابقات مدال کسب کنند، جوایر نقدی پرداخت می‌شود.

دوازدهم- به گفته شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخن‌گوی ریاست جمهوری، به برنده‌ی مدال طلا 670 هزار افغانی، به برنده‌ی مدال نقره 335 هزار افغانی و هم‌چنین به برنده‌ی مدال برنز، مبلغ 201 هزار افغانی جایزه نقدی پرداخت خواهد شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *