جلسه کمیسیون تدارکات ملی با ریاست محمداشرف غنی، رییس‌جمهورافغانستان، ۱۳ قرارداد را به ارزش ۱۳,۵ میلیارد افغانی اعطا کرد.

این قرار داد ها شامل پروژه‌های پنج لین انتقال برق از ولایت غزنی تا ولایت قندهار، ساختمان فاز دوم شبکه آب‎رسانی شهر ایبک ولایت سمنگان، حفاری، بازسازی، آزمایش و تجهیز دو حلقه چاه در ساحه معدن یتیم طاق شبرغان، تدارک پنجصد و پنجاه هزار لیتر تیل دیزل و پترول مورد ضرورت وزارت معارف، پنج قرارداد مواد اعاشوی وزارت دفاع ملی و چهار قرارداد مواد اعاشوی وزارت امور داخله و سایر پروژه های دیگر می‌شود.

ARG
نشست کمیسیون تدارکات ملی افغانستان در ارگ

از سوی هم این کمیسیون، اعطای قرارداد تدارک روغنیات شرکت افغان تیلی کام را صرف برای مدت دو ماه جهت رفع نیازمندی‎های لازم تمدید کرد و  فیصله شد که این قرارداد برای بار دوم به داوطلبی گذاشته شود.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده است که در این جلسه کمیسیون تداراکات ملی، قرارداد چهار قلم مواد اعاشوی (گوشت) مربوط وزارت دفاع ملی نیز مشروط به بررسی وزارت اقتصاد مورد تایید کمیسیون قرار گرفت.

ARG1
این نشست با حضور مقام‌های حکومتی افغانستان در ارگ ریاست جمهور برگزار شد

بر اساس این اعلامیه، رییس‎جمهوری افغانستان به وزارت‏های صحت‏ عامه و زراعت، آبیاری و مالداری دستور داده است که معیارهای خریداری مواد غذایی وارداتی وزارت دفاع ملی را بررسی کنند. او اضافه کرده است که برای تثبیت قیمت‎های  مناسب، میکانیزم مؤثر ایجاد شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

توسط علی شیر شهیر

علی شیر لیسانس‌اش را از دانشکده‌ی ژورنالیزم دانشگاه کابل گرفته است. او در چندین رسانه‌ی دیداری- شنیداری و چاپی به‌ حیث خبرنگار، گزارشگر و ویراستار کار کرده است. شهیر اکنون خبرنگار بخش اجتماعی و اقتصادی در خبرنامه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *