وزارت خارجه امریکا تأکید کرده که حملات طالبان بر نیروهای حمایت قاطع متوقف شده و این گروه در شهرها اقداماتی انجام نداده است، اما هنوز هم طالبان مردم زیادی را در حومه شهرها می‌کشد و این رویکرد باید تغییر کند.

در اعلامیه روز گذشته(سه‌شنبه، 20حوت) وزارت خارجه امریکا آمده است که سطح بالای خشونت فعلی طالبان در افغانستان قابل قبول نیست و خشونت‌ها در این سطح سبب تضعیف روند صلح خواهد شد.

در این اعلامیه به نقل از مورگان اورتگس، سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفته شده است: “خشونت در این سطوح خطر دارد که هر دو طرف به یک چرخه خشن مبدل شوند، به هیچ جانبی کمکی نمی‌کند و صلح را تضعیف می‌کند”.

خانم اورتگس افزوده است: “رییس جمهور غنی به ما گفته که با داکتر عبدالله و دیگر رهبران افغانستان مشورت می‌کند و یک تیم فراگیر را در چند روز آینده اعلام خواهد کرد”.

America MOF

این وزارت در اعلامیه خود تاکید کرده که بر اساس توافقنامه صلح امریکا و طالبان و بیانیه مشترک ایالات متحده و افغانستان، آغاز مذاکرات بین الافغانی به تاریخ 20 مارچ عملی نشده است.

این در حالی است که حکومت افغانستان به تازگی فرمان آزادی 5 هزار زندانی طالب را صادر کرده و قرار است از این میان، 1 هزار و 500 تن آنان قبل از آغاز گفتگوهای بین الافغانی آزاد شوند.

پیش از این نیز جنرال فرانک مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی امریکا برای شرق میانه و افغانستان، از افزایش حملات طالبان انتقاد کرده و گفته که حملات کنونی جنگجویان طالبان، از حدی که در توافق‌نامه صلح تعیین شده، بیشتر است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *