کشته و زخمی شدن ۱۵ پولیس در هرات

بازتاب خبرهای 18 سنبله

۱۸ / سنبله ۱۳۹۷

کشته و زخمی شدن ۱۵ پولیس در هرات

مقامات محلی هرات از کشته و زخمی شدن ۱۵ تن از نیروهای امنیتی در یک حمله شورشیان در این ولایت خبر داده اند.

به گزارش(AP) در حمله شب گذشته شورشیان بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در ولایت غربی هرات ۹ نیروی امنیتی کشته و شش تن دیگرشان زخمی شده اند.

police

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات در این مورد گفته است، که در این درگیری ۱۰ شورشی کشته و ۵تن دیگرشان زخمی شده اند.

این مقام محلی گفته است که احتمال می‌رود که اعضای گروه طالبان بر این پاسگاه حمله کرده باشند.

۱۸ / سنبله ۱۳۹۷

کشته شدن والی‌ نام‌نهاد طالبان برای ولایت غور

مقام‌های محلی در ولایت غور از کشته شدن والی نام‌نهاد طالبان برای این ولایت خبر می‌دهند.

عبدالحی خطیبی، سخن‌گوی والی غور با تأیید این خبر  گفته است که ملا احمد شاه، والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت غور همراه با چند تن از افرادش، عصر روز شنبه (۱۷ سنبله) در کمین نیروهای امنیتی و خیزش‌های مردمی در منطقه‌ی «خواجه» شهر فیروزکوه کشته شده است.

ghor province

آقای خطیبی افزوده که جسد ملا احمدشاه و افرادش به‌دست نیروهای امنیتی افتاده است.

وی خاطرنشان کرده که ملا احمدشاه در فعالیت‌های تخریبی طالبان در شهرستان‌های شهرک،‌ تولک، دولینه و ساغر این ولایت دست داشته است.

۱۸ / سنبله ۱۳۹۷

سفر ولی‌عهد عربستان سعودی در آینده نزدیک به پاکستان

رسانه‌های محلی پاکستان از سفر ولی‌عهد عربستان به این کشور خبر داده‌اند.

mbs-arabie-saoudite

به نقل از این رسانه‌ها، محمد بن سلمان، ولی‌عهد عربستان در گفتگوی تلفنی با عمران خان، نخست‌وزیر جدید پاکستان، از تمایلش برای سفر به پاکستان سخن گفته است.

این در حالی است که عواد بن صالح، وزیر ارتباطات عربستان به پاکستان سفر نموده و با چند مقام ارشد این کشور دیدار و گفتگو نموده است.

۱۸ / سنبله ۱۳۹۷

تکمیلی/ 7 کشته و 25 زخمی در حمله انتحاری بر کاروان هواداران احمدشاه مسعود در کابل

مقام‌های امنیتی می‌گویند که در حمله انتحاری بعد از ظهر امروز یک‌شنبه(۱۸ سنبله) بر کاروان هواداران احمدشاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان، ۷ تن جان باخته و ۲۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، حمله‌کننده انتحاری سوار بر یک موترسایکل بوده و کاروان موترهای هواداران احمدشاه مسعود را در منطقه سلیم کاروان در شمال کابل هدف قرار داده است.

18 sonbola.jpg 4

ظهر امروز نیز نیروهای امنیتی یک انتحارکننده را قبل از رسیدن به هدف، در چهارراهی مسعود شهر کابل از پای درآوردند و از یک حمله انتحاری جلوگیری کردند.

اما پیش از این، صبح امروز فرمانده گارنیزیون نیز نسبت به وقوع حملات تروریستی در امروز، به هواداران احمدشاه مسعود هشدار داده و نسبت به راه‌اندازی کاروان‌ها و تجمع‌های بی‌مورد هشدار داده بود.

۱۸ / سنبله ۱۳۹۷

بیش از ۱۰۰ تن به اتهام اخلال نظم شهر کابل دستگیر شده‌اند

پولیس کابل به رسانه‌ها گفته که امروز یک‌شنبه(۱۸ سنبله)، در پی تیراندازی‌ها و اخلال شهر کابل توسط برخی هواداران احمدشاه مسعود، قهرمانی ملی افغانستان، بیش از ۱۰۰ تن دستگیر شده‌اند.

پولیس کابل گزارش داده که از نزد این افراد، ده‌ها میل سلاح مختلف به دست آمده و بیش از ۳۰ عراد واسطه نقلیه این افراد متوقف شده است.

18 sonbola.jpg 3

این در حالی است که ساعتی بیش یک حمله‌کننده انتحاری موترسایکل‌سوار یکی از این کاروان‌ها را هدف قرار داده که بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، در این حادثه دو تن زخمی شده‌اند.

وحید مجروح، سخنگوی وزارت صحت‌عامه به خبرنامه گفت که در پی تیراندازی‌های هوایی در شهر کابل، ۱۳ تن زخمی شده‌اند.