یوناما از «تجدید تلاش ها» در اجندای اصلاحی افغانستان در برابر فساد استقبال کرد

بازتاب خبرهای 25 ثور

۲۵ / ثور ۱۳۹۷

یوناما از «تجدید تلاش ها» در اجندای اصلاحی افغانستان در برابر فساد استقبال کرد

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) با نشر گزارش تازه‌ای از «تجدید تلاش ها» در اجندای اصلاحی افغانستان در برابر فساد استقبال کرده است.

براساس این گزارش، تهیه استراتیژی جدید در برابر فساد و تطبیق چندین ابتکار در یک برنامه گسترده‌ی مبارزه با فساد نشان دهنده تعهد افغانستان به مبارزه با فساد می باشد.

tadamchi

تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان امروز سه شنبه (۲۵ ثور) هنگام ارائه این گزارش در کابل گفته که ملل متحد به حمایت قاطع خود از تجدید تلاش های افغانستان برای مبارزه با فساد ادامه می دهد.

۲۵ / ثور ۱۳۹۷

بازداشت 11 تن در پیوند به جعل تذکره در کابل

ریاست تحقیقات مبارزه با جرایم جنایی کابل از بازداشت ۱۱ تن در پیوند به قضیه جعل تذکره تابعیت در شهر کابل خبر داده است.

این ریاست با نشر خبرنامه‌ای گفته که این افراد در نتیجه فعالیت های کشفی و اوپراتیفی هنگامی بازداشت شده اند که برای ثبت تذکره های جعلی به یکی از مراکز ثبت نام مراجعه کرده بودند.

32392159_2004939879755262_8264925324265914368_n

این در حالی است که اخیرا کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده بود که از بخاطر مصوونیت جان مردم از استیکر در کاپی تذکره استفاده می شود.

۲۵ / ثور ۱۳۹۷

نی خواستار تأمین امنیت خبرنگاران در ولایت فراه شد

نهاد حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) خواستار تأمین امنیت خبرنگاران در ولایت فراه شده است.

این نهاد با نشر خبرنامه‌ای گفته که در نتیجه حمله گروه طالبان به مرکز شهر فراه، تمامی رسانه‌های دیداری و شنیداری این ولایت از نشرات بازمانده و خبرنگاران و مسوولان رسانه‌های این ولایت همه ساختمان‌های رسانه‌های شان را ترک کرده اند.

jornalists and media

در خبرنامه‌ی نی آمده که حکومت افغانستان و مسوولان امنیتی مسوول اند تا امنیت خبرنگاران را در این ولایت تأمین کنند، زیرا امنیت خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی در فراه با خطر روبرو اند.

در بخشی از این خبرنامه آمده که مسوولان رسانه‌یی به نی گفته اند که آنان نگران جان خودشان و خانواده‌هایشان هستند. آنان تاکید کرده اند که نگران سرمایه گذاری های‌شان هستند.

نی در حالی از امنیت خبرنگاران در ولایت فراه ابراز نگرانی کرده است که از آغاز سال جاری تاکنون بیش از ۱۰ خبرنگار در افغانستان کشته شده اند.

۲۵ / ثور ۱۳۹۷

حیات الله حیات به عنوان والی ننگرهار تعیین شد

اداره مستقل ارگان‌های محلی از تقرری حیات الله حیات، والی پیشین ولایت هلمند به عنوان والی جدید ولایت ننگرهار خبر داده است.

در خبرنامه‌ای که از سوی دفتر رسانه های ارگان‌های محلی منتشر شده آمده که آقای حیات پس از منظوری استعفای گلاب منگل، والی پیشین ننگرهار به عنوان والی این ولایت تقرر گرفته است.

hayatullah hayat

در خبرنامه همچنان گفته شده که آقای حیات به زودی رسما توسط رهبری اداره مستقل ارگان‌های محلی به مردم و مسوولین ولایت ننگرهار معرفی خواهد شد.

این در حالی است که دو روز پیش (یک شنبه، ۲۳ ثور) گلاب منگل، والی پیشین ننگرهار بنا بر دلایل شخصی، رسما استعفای خویش را به اداره ارگان‌های محلی فرستاد.

۲۵ / ثور ۱۳۹۷

وزارت معادن: کار روی پروژه تاپی براساس برنامه جریان دارد

وزارت معادن و پطرولیم گزارش ها در مورد کندی کار پروژه تاپی را رد کرده و گفته است که کار این پروژه در بخش تدارکات، ساخت و ساز و استملاک براساس برنامه ادامه دارد.

عبدالقدیر مطفی، سخنگوی این وزارت امروز سه شنبه (۲۵ ثور) در یک نشست خبری در کابل گفت که ” در روز های اخیر بعضی رسانه در مورد پیشرفت و تطبیق برنامه های پروژه تاپی صحبت داشتند، باید گفت در قسمت باز سازی، انجینری و استملاک پیشرفت در کار ها جریان دارد”.

MONP

این در حالی است که اخیرا برخی رسانه از احتمال به تأخیر افتادن کار عملی پروژه تاپی در افغانستان خبر داده بود.