یافته‌های کمیسیون حقیقت‌یاب برق 500 کیلوولت: مسیر بامیان-میدان وردک بهتر است |
یافته‌های کمیسیون حقیقت‌یاب برق ۵۰۰ کیلوولت: مسیر بامیان-میدان وردک بهتر است

یافته‌های کمیسیون حقیقت‌یاب برق ۵۰۰ کیلوولت: مسیر بامیان-میدان وردک بهتر است

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۱۵ / قوس ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

شورای عالی مردمی جنبش روشنایی می‌گوید که یافته‌های «کمیسیون بررسی مطالبات مردم ناشی از لین انتقال ۵۰۰ کیلوولت» که از سوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان تشکیل شده‌بود، نشان می‌دهد که مسیر بامیان-میدان وردک هم از نگاه کمی و کیفی و هم از نگاه منافع ملی بهتر از مسیر سالنگ است.

احمد بهزاد، یکی از اعضای رهبری جنبش روشنایی امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که جلسات کمیته‌ی تخنیکی با حضور رییس شرکت برشنا برگزار شده و گزارش یافته‌های این کمیته نیز به اتفاق آرا مورد تایید «کمیسیون بررسی مطالبات مردم ناشی از لین انتقال ۵۰۰ کیلوولت» قرار گرفته است.

آقای بهزاد تاکید کرد: «بر اساس گزارش کمیته تخنیکی مسیر بامیان-میدان وردک به مراتب چه از نظر کمی و کیفی و چی از نظر منافع کوتاه‌مدت و بلند مدت، تامین کننده منافع ملی افغانستان می‌باشد. یافته‌های تیم تخنیکی نشان می‌دهد که انتقال برق ۵۰۰ کیلوولت نه‌تنها مشکل این مسیر را حل می‌کند، بل بحران برق پایتخت را نیز حل می‌کند.»

با این حال اعضای شورای عالی مردمی جنبش روشنایی تاکید دارند که همایون قیومی که ریاست کمیسیون حقیقت‌یاب را بر عهده داشته است، برخلاف حکم رییس جمهوری افغانستان، از برگزاری جلسه‌ی پایانی این کمیسیون و ارسال گزارش یافته‌های تخنیکی و ارایه راه حل پیشنهادی کمیسیون به رییس جمهوری خودداری کرده است.

با این وجود شماری از اعضای کمیسیون حقیقت‌یاب و اعضای شورای عالی مردمی جنبش روشنایی تاکید دارند که آنان گزارش کامل و مفصل از یافته‌های تخنیکی و راه حل پیشنهادی مشخص را به ریاست جمهوری ارسال کرده اند. این گزارش در بیشتر از ۵۰ صفحه تنظیم شده است.

عارف رحمانی، عضوی رهبری شورای عالی مردمی جنبش روشنایی به خبرنامه گفت که « این گزارش تکمیلی با مجامع کمک‌کننده با افغانستان به‌شمول نهاد بانک توسعه آسیایی که تمویل کننده پروژه می‌باشد، شریک می‌کنیم تا در تخصیص کمک‌ها در پروژه‌های توسعه‌ای منافع ملی مردم افغانستان را در نظر گرفته و از شیوع فساد و تصمیم‌های مبتی بر تبعیض در این پروژه‌ها جلوگیری نماید.»

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان بامیان تظاهرات جنبش روشنایی توتاپ جنبش روشنایی حکومت افغانستان رییس جمهور افغانستان لین برق 500کیلوولت میدان وردک

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید