ادعای گروه طالبان در مورد همکاری نظامیان آمریکایی با گروه داعش در افغانستان |
ادعای گروه طالبان در مورد همکاری نظامیان آمریکایی با گروه داعش در افغانستان

ادعای گروه طالبان در مورد همکاری نظامیان آمریکایی با گروه داعش در افغانستان

۹ / قوس ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

با افزایش حملات هوایی نظامیان آمریکایی بر پایگاه های طالبان، عقب نشینی جنگ‌جویان این گروه نیز افزایش یافته است.

گروه طالبان ضمن آن که عقب نشینی شماری از جنگجویان خود را در مربوطات ولایت ننگرهار تایید می کنند، ادعا دارند که این وضعیت حضور تندروان داعش بر ساحات جدید در افغانستان را نیز افزایش داده است.

از چند روز به این سو، جنگ میان جنگ‌جویان طالب، تندروان داعش و نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در شهرستان خوگیانی ولایت ننگرهار ادامه دارد.

گروه طالبان هم‌چنان ادعا کرده اند که در جنگ طالبان و داعش، نیروهای امنیتی افغان و نظامیان آمریکایی به حمایت از گروه داعش پرداختند که این امر سبب شد که داعشیان از شکست نجات یابند.

با این حال اما، وزارت دفاع ملی افغانستان این ادعای طالبان را رد کرده و گفته است که هرگروهی که در برابر دولت و مردم افغانستان می جنگد، از دید حکومت وحدت ملی، دهشت افگن بوده و در برابر آن مبارزه می‌شود.

محمد رادمنش، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان

محمد رادمنش، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان گفته است که طالبان با این ادعای بی اساس می خواهند شکست شان را در برابر نیروهای مسلح افغانستان توجیه کنند.

در همین حال، جنرال جان نکلسن، فرمانده عمومی نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان گفته است که در حال حاضر داعش تنها در سه شهرستان ولایت ننگرهار حضور و فعالیت داشته و به فعالیت شان در شش شهرستان دیگر این ولایت پایان داده شده است.

مقام‌های افغان گروه دولت اسلامی یا داعش را خطر و تهدید جدی برای افغانستان و منطقه تلقی کرده و از جامعه‌ی جهانی خواسته است که برای سرکوب این گروه، افغان‌ها را کمک کنند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آمریکا ادعای طالبان افغانستان جنگ افغانستان داعش طالبان قدرت داعش در افغانستان قدرت طالبان نظامیان آمریکایی همکاری نیروهای آمریکایی با داعش وزارت دفاع

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید