گزارش سیگار؛ تسلط طالبان برمناطق افغانستان افزایش یافته است

گزارش سیگار؛ تسلط طالبان برمناطق افغانستان افزایش یافته است

۱۰ / عقرب ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان یا سیگار گزارش داده که تسلط گروه طالبان بر مناطق مختلف افغانستان افزایش یافته است.

این دفتر در گزارش سه ماهه اخیرش به کنگره آمریکا که روز گذشته منتشر شده است، نوشته که حاکمیت دولت افغانستان از ۷۲ درصد در عقرب سال ۱۳۹۴ به ۵۷ درصد در عقرب سال جاری کاهش یافته است.

در این گزارش آمده که در مجموع ۴۳ درصد از شهرستان‌های افغانستان یا زیر کنترل طالبان هستند یا در آن‌ها جنگ جریان دارد که به این ترتیب این رقم در طول شش ماه گذشته ۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

سیگار در گزارش ماه اگست گفته بود که طالبان از مجموع ۴۰۷ شهرستان این کشور، بر ۷۴ شهرستان تسلط کامل داشته و بر ۱۵۷ شهرستان دیگر نفوذ دارند که در مجموع شامل ۲۳۱ شهرستان در افغانستان می‌شود.

براساس این گزارش، سازمان ملل از نیمه ماه جنوری تا ۳۱ آگوست سال جاری میلادی، ۵۵۳۲ مورد رویداد امنیتی را ثبت کرده است. این آمار بیانگر کاهش ۱۱.۵ درصدی این رویدادها در سه ماه گذشته بوده اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳ درصد افزایش داشته است.

سیگار هم‌چنان شمار افراد غیرنظامی که در شهرستان‌های زیر نفوذ یا کنترل طالبان زندگی می‌کنند را بیش از ۳ میلیون نفر اعلان کرده و گفته که این رقم در شش ماه گذشته در حدود ۷۰۰ هزار تن افزایش یافته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آمریکا افغانستان تسلط طالبان بر شهرستان ها جنگ افغانستان جنگ با طالبان طالبان گزارش سیگار نفوذ طالبان در شهرستان ها نیروهای امنیتی افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید