دفتر نی؛ نگرانی از پیشنهاد نهادهای امنیتی افغانستان برای ایجاد محدودیت در شبکه‌های اجتماعی

دفتر نی؛ نگرانی از پیشنهاد نهادهای امنیتی افغانستان برای ایجاد محدودیت در شبکه‌های اجتماعی

۳۰ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

دفتر نی یا نهاد حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان از ایجاد محدودیت در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از انترنت که از سوی برخی نهادهای امنیتی این کشور پیشنهاد شده، ابراز نگرانی کرده است.

عبدالمجیب خلوت‌گر رییس عمومی دفتر نی، به دستورالعمل استفاده از شبکه‌های اجتماعی اشاره کرده که قرار است به زودی شامل فرایند قانون‌گذاری شود.

به گفته او تعدادی از نهادهای امنیتی افغانستان در تماس با وزارت‌های مخابرات و اطلاعات و فرهنگ این کشور، خواهان ایجاد محدودیت‌هایی برای استفاده از انترنت و شبکه‌های اجتماعی برای شهروندان شده‌اند.

آقای خلوت‌گر گفته است که “اگر فرایند قانون‌گذاری تحت تاثیر نهادهای امنیتی قرار گیرد، حقوق اساسی شهروندان که در قانون اساسی افغانستان ذکر شده، ضایع خواهد شد.”

او از حکومت افغانستان خواسته است تا دست نهادهای امنیتی را در روند تصویب این دستورالعمل کوتاه کند و اگر توانایی این کار را ندارد، این مساله را به صورت رسمی به شهروندان و نهادهای حامی رسانه‌ها اعلام کند.

بیشتر اطلاعات مورد نیاز مردم افغانستان از طریق رسانه‌های اجتماعی رد و بدل می شود. از همین رو دفتر نی از حکومت افغانستان خواسته است تا به جامعه رسانه‌ای این کشور اطمینان دهد که در این رابطه هیچ برخورد امنیتی صورت نخواهد گرفت.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان دفتر نی رسانه ها رسانه های اجتماعی رسانه های افغانستان مجیب خلوتگر نهاد حمایت کننده رسانه ها نهادهای امنیتی افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید