در جوزجان؛ گزارش‌های ضد و نقیض در مورد ربوده شده مسافران توسط طالبان و داعش |
در جوزجان؛ گزارش‌های ضد و نقیض در مورد ربوده شده مسافران توسط طالبان و داعش

در جوزجان؛ گزارش‌های ضد و نقیض در مورد ربوده شده مسافران توسط طالبان و داعش

۱۸ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقامات محلی در ولایت جوزجان از ربوده شدن تعدادی از غیرنظامیان به دست گروه طالبان و داعش خبر می‌دهند اما آمارهای ارایه شده در این رابطه، متفاوت است.

لطف الله عزیزی والی جوزجان به خبرنامه می گوید که ۲ غیرنظامی شب گذشته توسط طالبان ربوده شدند که حالا یکی از آن‌ها آزاد شده و دیگری هنوز در اسارت این گروه است.

با این حال برخی از رسانه‌ها به نقل از مقامات محلی در شهرستان قوش تپه ولایت جوزجان، از ربوده شدن بیش از ۳۰ غیرنظامی خبر داده‌اند. اما  به خبرنامه گفت که خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها در مورد ربوده‌شدن بیش از ۳۰ غیرنظامی را تایید نمی‌کند.

امین‌الله امین، استاندار قوش‌تپه در این ولایت، به رسانه‌ها گفته است که گروه داعش و طالبان در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲ غیرنظامی را از مسیرهای منتهی به این شهرستان از موترها پایین کرده و با خود برده‌اند.

jawzjan1

مقامات محلی در ولایت جوزجان از ربوده شدن تعدادی از غیرنظامیان به دست گروه طالبان و داعش خبر می‌دهند

به گفته‌ی آقای امین، طالبان و گروه داعش، هرکدام با ایجاد پوسته‌های بازرسی جداگانه، این تعداد افراد غیر‌نظامی را با خود برده‌اند که از این میان، ۲۰ غیر نظامی توسط طالبان و ۱۲ غیر نظامی دیگر توسط داعش ربوده شده‌اند.

آقای امین گفته که در روزهای اخیر اختلاف‌هایی بین طالبان و گروه داعش به میان آمده و این دو گروه، از دو روز به این سو راه رفت و آمد میان ولسوالی‌های قوش‌تپه و درزاب را بسته‌اند و به تمام ساکنان این مناطق هشدار داده‌اند که از رفت و آمد در این مسیر خود داری کنند.

ولایت جوزجان در شمال افغانستان که با کشورهای ازبکستان و ترکمنستان هم مرز می‌باشد، از مناطقی است که در ماه‌های اخیر ناامنی‌ها در آن افزایش یافته و گروه طالبان و داعش در برخی شهرستان‌های جوزجان حضوری گسترده دارند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان داعش ربوده شدن مسافران طالبان مسافران افغان ناامنی در جوزجان ولایت جوزجان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید