تجلیل از هفته‌ی شهید؛ از گذاشتن اکلیل گل تا پیام وفاق ملی به مردم افغانستان

تجلیل از هفته‌ی شهید؛ از گذاشتن اکلیل گل تا پیام وفاق ملی به مردم افغانستان

۱۸ / سنبله ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

مراسم گرامی‌داشت از شانزدهمین سالروز شهادت احمدشاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان امروز در تالار لویه جرگه در شهر کابل برگزار شد.

مراسم هفته‌ی شهید با پیام وفاق ملی مردم افغانستان آغاز شد و احمد ولی مسعود، برادر او و رییس بنیاد احمدشاه مسعود، ضمن تاکید بر ضرورت وفاق ملی در بین مردم افغانستان گفت “شرایط کشور ایجاب می‌کند که باید به وفاق برسیم؛ زیرا تنش‌های تباری، قومی و سمتی به اوج خود رسیده و نباید اجازه داد تا دشمنان از این مساله سوء استفاده کرده و کشور را به سوی بحران ببرند.”

احمد ولی مسعود هم‌چنان گفت که بزرگان افغانستان باید در یک گفتمان ملی دور هم جمع شوند و از این طریق بین خود و مردم افغانستان به شکل واقعی اعتمادسازی کنند.

دیگر سخن‌رانان این مراسم نیز بر لزوم ایجاد همدلی و وفاق ملی میان رهبران و بزرگان سیاسی این کشور تاکید کردند.

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان گفت که افغانستان نباید به میدان جنگ کشورهای خارجی تبدیل شود و این امر، از راه ایجاد وفاق ملی بین مردم این کشور امکان پذیر است.

صبح امروز نیز داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان به منظور گرامی‌داشت از شانزدهمین سالروز شهادت احمد شاه مسعود به پای منار جهاد و مقاومت، اکلیل گل گذاشت.

قرار است از هفته شهید و هم‌چنین وفاق ملی، در این هفته با شعر‌خوانی و اجرای دیگر برنامه‌های متفاوت در کابل و دیگر ولایت‌ها تجلیل شود. احمد شاه مسعود در ۹ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی در ولایت تخار در حمله انتحاری دو فرد عرب که خود را خبرنگار معرفی کرده بودند، به شهادت رسید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
احمد شاه مسعود افغانستان جمعیت اسلامی افغانستان حامد کرزی داکتر عبدالله قهرمان ملی هفته شهید وفاق ملی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید