اولین سفر خارجی؛ از بی اعتنایی مالانیا تا تسلیمی ترامپ در برابر رییس جمهور فرانسه |
اولین سفر خارجی؛ از بی اعتنایی مالانیا تا تسلیمی ترامپ در برابر رییس جمهور فرانسه

اولین سفر خارجی؛ از بی اعتنایی مالانیا تا تسلیمی ترامپ در برابر رییس جمهور فرانسه

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۶ / جوزا ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

نخستین دوره سفرهای خارجی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا به خاورمیانه و هم چنین دیدار با سران کشورهای ناتو با حاشیه های جالبی همراه بود؛ حاشیه هایی خبرساز که به صورت گسترده در میان شبکه های اجتماعی دست به دست شده است.

پس زدن دست ترامپ توسط همسرش

ورود ترامپ به اسرائیل نیز با حاشیه های جالبی همراه بود. یکی از این حاشیه‌ها زمانی بود که ترامپ با ملانیا ترامپ روی فرش سرخی راه می رفت که نخست وزیر اسرائیل برای استقبال از آن ها روی زمین انداخته بود.

ملانیا دست ترامپ را که به سمت او دراز شده بود پس زد؛ واکنشی که به صورتی گسترده در میان شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

با نخست وزیر اسرائیل

دیدار و گفتگوی ترامپ با نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز بدون حاشیه نبود. ترامپ پس از دیدار و گفتگو با نتانیاهو در مقابل دوربین های خبرنگاران، گویا فراموش کرد که با او دست دهد. اما با یاد آوری اطرافیان دوباره بر می گردد.

به عقب کشیدن نخست وزیر مونته نگرو

صحنه دیگری که تبدیل به یکی از سوژه های این سفر پر حاشیه رییس جمهور آمریکا شده است، مربوط به لحظه ی گرفتن عکس یادگاری در کنار دیگر رهبران جهان است.

ترامپ برای این که در این عکس پیش تر از دیگر رهبران جهان دیده شود، از شانه دوشکو مارکوویچ نخست وزیر مونته نگرو گرفته و او را به عقب می کشد و سپس خودش با غرور، جلوی دیگران قرار می گیرد. این صحنه واکنش های منفی زیادی داشته است.

سخن گوی کاخ سفید اما گفته است که “رییس جمهور آمریکا احتمالا می خواسته به نقطه ای برسد که برای گرفتن عکس، از قبل برای او مشخص شده بود.”

با رییس جمهور تاجیکستان

ترامپ در بسیاری مواقع هنگام دست دادن با طرف مقابل، عادت دارد تا دست آن ها را محکم گرفته و به طرف خود بکشد. اما او این بار برای انجام این عادت همیشگی خود، در دیدار با  امام  علی رحمان رییس جمهور تاجیکستان ناکام بود.

رییس جمهور تاجیکستان که به نظر می رسید از این عادت ترامپ به خوبی آگاه است، با فشردن دست ترامپ مانع از این شد که رییس جمهور آمریکا با او رفتار مشابهی داشته باشد. ترامپ که گویا نتوانسته رییس جمهور تاجیکستان را به سمت خود بکشاند، این بار ترجیح می دهد خودش به سمت او رفته و با لبخندی بر لب، در کنارش ایستاده و عکس یادگاری بگیرد.

با رییس جمهور فرانسه

بخش دیگری از این سفر مربوط می شد به حواشی دیدار ترامپ با امانوئل ماکرون رییس جمهور جدید فرانسه که قسمتی از حواشی جالب دیدار ترامپ با رهبران کشورهای جهان بود.

در تصاویر منتشر شده از این دیدارها، رییس جمهور فرانسه به استقبال دیگر رهبرانی می رود که ترامپ نیز در میان شان قرار دارد. اما وقتی که ترامپ دستش را باز کرده است، رییس جمهور فرانسه مسیرش را تغییر داده و به سمت آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان می رود و بعد از دست دادن به آنها نوبت به ترامپ می رسد.

دست دادن رییس جمهور فرانسه و ترامپ هم دیدنی است. طبق معمول، باز هم ترامپ می خواهد دست ماکرون را با قدرت به سمت خود بکشد که با مقاومت او روبرو روبرو می شود.

ادامه تقابل با ماکرون

ماجرای میان ترامپ و رییس جمهور جدید فرانسه به این جا ختم نشد. ترامپ در دیداری جداگانه با امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه، دست او را هم طبق عادت معمولش به سختی فشرد. نوع دست دادن ترامپ یکی از رفتارهای او برای نشان دادن قدرت خودش و کشورش نگریسته می شود.

اما این بار نیز، رییس جمهور فرانسه در برابر ترامپ تسلیم نشد و دستش را چنان محکم فشار داد که ترامپ مجبور شد دستش را رها کند. اما رییس جمهور فرانسه بعد از این نیز، برای ثانیه هایی کوتاه، دست ترامپ را رها نکرد.

انتقاد تند از رهبران اتحادیه اروپا

ترامپ که پیش از این انتقادهایی نسبت به سازمان ناتو مطرح کرده بود این بار هم از سران کشورهای عضو این پیمان به دلیل نپرداختن هزینه‌های ناتو به شدت انتقاد کرد و گفت که هنوز هم بسیاری از اعضای این سازمان در این مورد بدهی زیادی دارند.

به نظر می رسد سخنان انتقادی ترامپ به جای این که بتواند مواضع آن ها را به یکدیگر نزدیک سازد، واکنش منفی در میان دیگر رهبران عضو ناتو داشته است. لبخندهای معنی دار سران دیگر کشورها هنگام سخنرانی ترامپ، یکی دیگر از حواشی سفرهای خارجی رییس جمهور آمریکاست.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اتحادیه اروپا افغانستان امریکا دختر دونالد ترامپ دونالد ترامپ سفر خارجی ترامپپ فرانسه ناتو

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید