هشدار ناتو به داعش؛ افغانستان پناه‌گاه امنی برای‌تان نخواهد بود |
هشدار ناتو به داعش؛ افغانستان پناه‌گاه امنی برای‌تان نخواهد بود

هشدار ناتو به داعش؛ افغانستان پناه‌گاه امنی برای‌تان نخواهد بود

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۱۷ / حمل ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقامات ناتو سال ۹۶ را سال شکست داعش در افغانستان می دانند و به جنگ جویان این گروه در کشورهای سوریه و عراق که قصد ورود به افغانستان را دارند هشدار می‌دهند.

ویلیام سلاوین سخن گوی ماموریت حمایت قاطع بعد از ظهر امروز در کنفرانس خبری در کابل گفت که  “حملات زمینی و هوایی نیروهای افغان و ناتو در سال ۹۶ نیز با جدیت ادامه خواهد یافت و شکست این گروه در افغانستان هدف ماست.”

این سخن گوی ماموریت حمایت قاطع تاکید کرد که افغانستان مکان امنی برای گروه داعش نخواهد بود. او در ادامه صحبت هایش خطاب به جنگجویان این گروه گفت که “پیام ما به آن افراد گروه داعش که بعد از شکست در دیگر نقاط جهان به فکر آمدن به افغانستان هستند این است که در صورت ورود به افغانستان کشته و یا دستگیر خواهید شد.”

آقای سلاوین افزود که حملات نظامی با هدف نابودی و فشار بر گروه داعش در سال جاری در نقاط مختلف این کشور از جمله ننگرهار و کنر ادامه خواهد یافت.

۷۹ حمله کشنده در یک ماه

به گفته مقامات نیروهای حمایت قاطع، گروه داعش در نتیجه عملیات های مشترک نیروهای افغان و ناتو به شدت تضعیف شده است. به گفته آقای سلاوین، گروه داعش دو سوم مناطق تحت کنترل خود را از دست داده و ۵۰ درصد از جنگجویان این گروه نیز کشته شده اند.

به گفته سخن گوی حمایت قاطع در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، ۴۶۰ حمله مرگبار علیه گروه های تروریستی از سوی نیروهای آمریکایی انجام شده است.

او می گوید که تنها در ماه مارچ میلادی، ۷۹ حمله کشنده از سوی نیروهای آمریکایی صورت گرفته که در نتیجه بیش از ۲۰۰ تن از افراد داعش کشته شده اند.

این مقام ناتو، از کمک ۴ فروند طیاره جنگی سوپر توکانو به ارتش افغانستان خبر می دهد که با این حساب طیاره‌های جنگی از این نوع که در اختیار ارتش قرار گرفته است به ۱۲ فروند می رسد.

سخن گوی ناتو می افزاید که نیروهای هوایی افغانستان با توانایی و امکانات بیشتر، نسبت به نیروهای حمایت قاطع، حملات بیشتری علیه گروه های شورشی انجام خواهند داد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
حمایت قاطع دولت وزیری ریزولوت سال مبارزه با داعش سلاوین ناتو وزارت دفاع افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید