انتقال دهنده‌ی مرگِ میلیون‌ها انسان؛ تلفون هیتلر بیش از 200 هزار دالر فروخته شد |
انتقال دهنده‌ی مرگِ میلیون‌ها انسان؛ تلفون هیتلر بیش از ۲۰۰ هزار دالر فروخته شد

انتقال دهنده‌ی مرگِ میلیون‌ها انسان؛ تلفون هیتلر بیش از ۲۰۰ هزار دالر فروخته شد

خبرنگار

فرید حقجو
خبرنگار

۷ / حوت ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

تلفن آدولف هیتلر با آن که سلاح نیست، اما از مرگبارترین سلاح های تاریخ شناخته می شود که در حراجی روز یکشنبه هفته گذشته در ایالات متحده، ۲۴۳۰۰۰ دالر امریکایی به فروش رسید. پشنهاد دواطلب برنده از طریق تلفن گرفته شد اما از هویت او چیزی افشا نشده است.

این تلفن در مکان حراج آشیای تاریخی “Alexander Historical Auctions” در آمریکا با قیمت اولیه ۱۰۰ هزار دالر به حراج گذاشته شد.

این گوشی تلفن توسط ارتش آلمان به رهبر حزب نازی هدیه شده بود اما هتلر آنرا برای صدور اکثر فرمامین جنگی اش در دو سال اخیر جنگ جهانی دوم در موتر، قطار و مراکز فرماندهی اش استفاده می نمود. بر این اساس گفته شده که از طریق این تلفون، ممکن است که امر مرگ میلیون ها تن در سراسر جهان داده شده باشد.

hitler3

این تلفن توسط افسر بریتانیایی رالف رینر به دستور مارشال برنارد مونتکومری تنها چند روز پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ میلادی در یک پناهگاه زیر زمینی مربوط به هتلر در برلین کشف شد. از آن زمان به بعد رالف رینر از آن نگهداری می نمود.

روی این گوشی نام هتلر و عقابی در بالای صلیب شکسته، نماد اصلی حزب نازی حک شده است. رنگ ابتدایی آن سیاه و تقریبا بیش از  ۷۰ سال بعد به سرخ تیره تبدیل شده شده است.

پس از مرگ رالف رینر در سال ۱۹۷۷ پسرش این تلفن را به ارث برد. به گفته پسر رینر “پدر من از آن به عنوان یادگاری از روزهای شکوه هتلر نام نمی برد بل که آنرا به عنوان یک غنیمت جنگی یاد می کرد. هرگز فکر نمی کردم یک روزی این تلفن به موضوع مهم تبدیل گردد.”

hitler2

او از این که گوشی در یک داوطلبی توجه زیادی را به خود جلب کرده، شگفت زده شده و امیدوار است با فروش آن به مبلغ هنگفتی دست یابد.

به گزارش خبرگزاری سی ان ان، صاحب این تلفن به خاطر فروش آن پیشمان نیست. بل که احساس خوشحالی می کند و از آن به عنوان یک وسیله شوم باقی مانده از یک سرباز در جنگ یاد می نماید.

او در ادامه می افزاید “خوشحالم از این که با آن خدا حافظی می نمایم. بخاطر از دست ندادن آن همیشه در ترس زندگی می کردم. همچنان به من گفته شده بود که این تلفن در زندگی ام بد چانسی خواهد آورد.”

با این حال قیمت این تلفن در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دالر بر‌آورد شده است.

hitler

 

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آثار تاریخی آلمان ارتش نازی افغانستان امریکا تلفن هیتلر جنگ جهانی دوم خبرنامه هیتلر

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید