کولاک در کرکت؛ افغانستان قهرمان جام صحرا شد |
کولاک در کرکت؛ افغانستان قهرمان جام صحرا شد

کولاک در کرکت؛ افغانستان قهرمان جام صحرا شد

خبرنگار خبرنامه

عبدالله رحمانی
خبرنگار خبرنامه

۱ / دلو ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه
Image Title

در ادامه موفقیت‌های چشم‌گیر تیم ملی کرکت افغانستان در جام موسوم به صحرا، اینک این تیم توانست بازی نهایی خود با تیم ملی کرکت ایرلند را با موفقیت پشت سر بگذارد و قهرمان این جام شود.

در نخست تیم ملی ایرلند تاس را برنده شد و انتظار می‌رفت بازی نه چندان راحتی برای بازی‌کنان افغان رقم بخورد، اما این تیم در نهایت با کسب ۷۱ دوش، هر ۱۰ بازی‌کن خود را از دست داد و با تعیین ۷۲ دوش برای افغانستان، این انتظار را خیالی تعریف کرد.

فوق ستاره و کاپیتان پیشین تیم ملی کرکت افغانستان محمد نبی عیسی‌خیل از عناصر اصلی غلبه این تیم بر ایرلندی‌ها بود، او به تنهایی چهار بازی‌کن از ۱۰ کرکتر آن کشور را حذف کرد. سپس امیر حمزه، کریم جنت و فرید احمد سه بازی‌کن دیگر افغانستان بودند که هر کدام صاحب دو ویکت در این بازی شدند.

در ادامه، تیم ملی افغانستان این هدف خواسته شده را به راحتی توانست تکمیل کند و سنگ تمام این بازی را گذاشت.

در بخش بیتینگ، همچنین محمد شهزاد، بهترین نمایش را به اجرا گذاشت. او در ۴۰ توپ ۵۲ دوش انجام داد تا تیم اش را مقتدرانه پیروز میدان کند. شهزاد در مجموع این رقابت‌ها عمل‌کرد خوبی داشته و از عناصر اصلی تیم ملی کرکت افغانستان برای رسیدن به قهرمانی حساب شده است.

این رویارویی که با قهرمانی افغانستان در جام صحرا خاتمه یافت، آخرین بازی نوروز منگل، کپتان پیشین تیم ملی این کشور نیز بود. منگل در این بازی ۱۷ دوش انجام داد، تا او نیز سهم خودش را در پیروزی افغانستان داشته باشد.

افغانستان پیش از این تیم‌های ملی کشورهای ایرلند، نامیبیا و امارات متحده‌ی عرب را از پیش‌رو برداشته بود و راحی این مرحله از رقابت‌ها گردیده بود.

منگل پس از قهرمانی افغانستان در این رقابت‌ها به گونه‌ی رسمی بازنشسته شد و گفته شده است که او پس از این به عنوان رییس کمیته‌ی گزینش بازی‌کنان تیم ملی افغانستان، کار خواهد کرد.

واکنش‌ها

کریکت افغانستان که از عمر طولانی برخوردار نیست، اما موفقیت‌های چشم‌گیری در این زمینه داشته است که از آن جمله، توانسته به مسابقات جام جهانی کریکت ۵۰ آوره و در جام جهانی ۲۰ آوره هند راه یابد.

براساس تازه‌ترین رده‌بندی شورای جهانی کرکت، افغانستان در بازی‌های ۲۰آوره با پیشی گرفتن از کشورهای بنگلادیش، هالند و زمباوی در جایگاه نهم جهان قرار گرفته است.

این تیم با قهرمانی امروز خود در جام صحرا، یک‌بار دیگر لبخند و شادمانی را بر لبان افغان‌ها جاری ساخت. در ادامه خبرنامه به واکنش‌های تویتری جهانی و افغان‌ها در پی این پیروزی می‌پردازد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان تیم ملی کرکت افغانستان جام صحرا شهزاد محمدی شورای جهانی کرکت قهرمانی کرکت بورد محمد نبی نوروز منگل

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید