بزرگداشت قهرمانانه؛ حضور رییس جمهور افغانستان در مراسم تدفین جنرال غوری

بزرگداشت قهرمانانه؛ حضور رییس جمهور افغانستان در مراسم تدفین جنرال غوری

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۱۱ / قوس ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

رییس جمهور غنی در مراسم خاک‌سپاری جنرال محی الدین غوری قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر، در هرات شرکت کرد.

رییس جمهور اشرف غنی امروز صبح ( ۱۱قوس) به شهر هرات رفت و همراه با وزیران دفاع، داخله و رییس امنیت ملی افغانستان در مراسم خاک‌سپاری جنرال غوری شرکت کرد.

جنرال محی الدین غوری فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر ارتش افغانستان بود که دو روز قبل ( ۹ قوس)، در حادثه سقوط هلیکوپتر در ولایت بادغیس افغانستان، کشته شد.

رییس جمهور اشرف غنی در مراسم خاک‌سپاری این جنرال ارتش افغانستان گفت که او از قهرمانان این وطن بود که در اجرای ماموریت خود، برای تامین امنیت افغانستان به خوبی درخشید.

جنرال محی الدین غوری

جنرال محی الدین غوری در اثر سقوط هیلیکوپتر حامل اش در بادغیس کشته شد

رییس جمهور که در قول اردوی ۲۰۷ ظفر در شهر هرات، با مقامات محلی و سربازان ارتش این کشور صحبت می‌کرد، کشته شدن این فرمانده ارتش را، ضایعه‌ای بزرگ برای ملت افغانستان و نیروهای امنیتی این کشور دانست.

اشرف غنی در سخن‌رانی اش گفت: “امروز روز تجدید عهد است که قوای امنیتی افغانستان تا آخرین قطره خون خود، از این خاک دفاع خواهند کرد.”

سقوط به دلیل نقص فنی

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به خبرنامه گفته است که در حادثه سقوط هلیکوپتر حامل فرمانده قول اردوی هرات، هیچ عامل بیرونی یا تروریستی دخیل نبوده و این هلیکوپتر در زمان فرود، دچار حادثه شده است.

محمد رادمنش، یکی از سخن‌گویان وزارت دفاع ملی افغانستان

محمد رادمنش، یکی از سخن‌گویان وزارت دفاع ملی افغانستان

اگرچه طالبان مانند موارد قبل، در این مورد هم ادعا کرده اند که در سقوط این هلیکوپتر نقش داشته اند؛ اما مقامات وزارت دفاع افغانستان، این ادعا را رد می‌کنند.

در سال ۱۳۸۷ نیز یک هلیکوپتر دیگر ارتش افغانستان در شهر هرات سقوط کرد که در نتیجه آن، جنرال فضل احمد سیار، فرمانده وقت قول اردوی ظفر هرات به همراه ۹ تن دیگر کشته شدند.

جنرال غوری از، از افسران برجسته ارتش افغانستان بود و گفته می‌شود از زمانی که بعنوان فرمانده قول اردوی ۲۰۷ تعیین شده بود، در دفتر کارش کمتر،  اما در خطوط جنگ با طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی بیشتر حضور داشت. او فرمانده قدرت مند جنگ در شمال افغانستان نیز بوده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان جنرال غوری داخله دفاع رییس امنیت رییس جمهور غنی سقوط هیلیکوپتر قول اردو محی الدین غوری هرات وزیر

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید