از ۱۰۰هزار بی‌جاشده داخلی تا عدم کناره‌گیری مشاور امنیت ملی افغانستان

از ۱۰۰هزار بی‌جاشده داخلی تا عدم کناره‌گیری مشاور امنیت ملی افغانستان

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۱۶ / عقرب ۱۳۹۵ | ۰ دیدگاه

سخنگوی رییس جمهور افغانستان امروز در کابل به شماری از مسائل مهم این کشور پاسخ گفت. هارون چخانسوری سخن گوی محمد اشرف غنی در باره بی جاشدگان داخلی ناشی از جنگ، اختلاف نظر میان رهبران حکومت وحدت ملی و رد کناره گیری محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان صحبت کرد.

۱۰۰ هزار بی‌جا‌شده جنگی

سخنگوی ریاست جمهوری گفت که در جریان جنگ های اخیر در ولایت های مختلف افغانستان، ۹۵۵۷۵ خانواده از مناطق شان آواره شده اند.

او گفت که از این تعداد، ۲۹۴۵۶ خانواده دوباره به خانه های شان برگشته اند که در حدود ۳۱ درصد مجموع کل بیجا شده گان جنگ را تشکیل می دهند.

به گفته آقای چخانسوری تلاش ها برای مهیا نمودن شرایط برای بازگشت ۶۹ درصد باقیمانده، همچنان ادامه دارد.

هارون چغانسوری

هارون چخانسوری سخن‌گوی رییس‌جمهور افغانستان

اختلاف نظرها

او در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اختلاف های موجود میان رهبران گفت که، رییس جمهور افغانستان به تنوع افکار احترام دارد.

چخانسوری گفت “حکومت افغانستان حکومت دیکتاتوری نیست، بلکه نظام مبتنی بر دموکراسی هست. حکومت از بزرگانی که تفاوت دیدگاه دارند می خواهد که در مراجع مختلف مانند کابینه، شورای امنیت افکارشان را مطرح کنند تا بحث صورت بگیرد.”

او به طور مشخص به مشکلات میان رییس جمهوری و جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود که مشکلات میان این دو مقام بلندپایه کشور حل شده است.

حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس جمهور غنی

حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس جمهور غنی

رد اتهامات بر علیه اتمر

او  شایعات در مورد کنار رفتن آقای اتمر از پست مشاور امنیت ملی افغانستان را رد کرد و گفت که او در این وظیفه دستاوردهای خوبی برای افغانستان داشته است و به کارش ادامه خواهد داد.

سخنگوی رییس جمهور افغانستان افزود که “آقای اتمر، یکی از اراکین بلند پایه نظام افغانستان است و همواره تلاش کرده است که نظام را تقویت کند، نه این که بر ضد نظام یا اشخاص دیگر کشور کار کند.”

سال ۹۵ سال بقا

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان از سال ۱۳۹۵ به عنوان سال بقای افغانستان یاد کرد و گفت که دشمنان در نتیجه مقاومت نیروهای امنیتی افغانستان، در رسیدن به اهداف شان ناکام شدند.

Afghans

سخن‌گوی ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که نیروهای امنیتی افغانستان در خط نخست نبرد با دشمنان قرار دارند

او گفت که نیروهای امنیتی افغانستان نشان دادند که توانایی دفاع از این کشور در برابر تروریستان را دارند.

چخانسوری گفت که افغانستان در خط اول جبهه جنگ با تروریستان قرار دارد.

به گفته او گروه های تروریستی از هر راهی برای حمله به مردم و دولت افغانستان استفاده می کنند. او در این زمینه از حمله این گروه ها به مساجد، سنگر گرفتن میان خانه های مسکونی و همچنین استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی توسط تروریستان یاد کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
100بیجا شده افغانستان حنیف اتمر شورای امنیت کندز نیروهای امنیتی هارون چخانسوری

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید