افراد مسلح 7 عضو یک خانواده را در ولایت هرات تیرباران کردند |
افراد مسلح ۷ عضو یک خانواده را در ولایت هرات تیرباران کردند

بازتاب خبرهای 9 ثور

Image Title
۹ / ثور ۱۳۹۷

افراد مسلح ۷ عضو یک خانواده را در ولایت هرات تیرباران کردند

افراد مسلح ناشناس ۷ عضو یک خانواده را در شهرستان کشک رباط سنگی ولایت هرات افغانستان تیرباران کرده‌اند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات با تأیید این رویداد به آریانانیوز گفته که افراد تفنگ‌دار با تفنگ و نارنجک بر یک منزل مسکونی در روستای «تونوش بیگ» شهرستان کشک رباط سنگی حمله کردند که منجر به مرگ هفت تن از اعضای این خانواده شده است.

herat in map

حمله‌کنندگان به این خانواده موفق به فرار شده‌اند.

به گفته مسئولان شهرستان کشک رباط سنگی، این رویداد در نتیجه اختلافات قومی به وجود آمده و پولیس تلاش‌های جدی را برای دستگیری عاملان آن آغاز نموده است.

۹ / ثور ۱۳۹۷

رییس مبارزه با جرایم سنیگن وزارت داخله تعلیق شد

جنرال غیور اندرابی رییس مبارزه با جرایم سنگین وزارت داخله تعلیق شده است. فضل فضلی یکی از دستیاران ارشد رییس جمهور افغانستان گفته که آقای اندرابی به خاطر سوءاستفاده از صلاحیت اش به دادستانی کل معرفی شده است.

۹ / ثور ۱۳۹۷

دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در شهر غزنی پس از چهار روز هم‌چنان مسدود است

چهار روز از بسته شدن دروازه دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت غزنی به دست معترضین می‌گذرد، اما به گفته رییس کمیسیون ولایتی انتخابات در غزنی، هیچ اقدامی برای حل این مشکل صورت نگرفته است.

ده‌ها معترض از روز پنج‌شنبه هفته گذشته(۶ ثور) با برپایی خیمه اعتراض در برابر دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در غزنی، خواستار برگزاری انتخابات در حوزه‌های کوچک‌تر و عدم نصب استیکر بر روی تذکره‌ در روند ثبت‌نام رأی‌دهندگان شدند.

ghazni

رییس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در مورد این اعتراض‌ها و بسته بودن دفتر این کمیسیون به تلویزیون ۱ گفته است مسئول حل این مشکل، دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در کابل است، اما مسئولان کمیسیون انتخابات در کابل حاضر به ابراز نظر در این مورد نیستند.

این در حالی است که معترضان هشدار داده‌اند که اگر به خواست‌های‌شان رسیدگی نشود، تمام مراکز ثبت‌نام رأی‌دهندگان در غزنی را می‌بندند.

۹ / ثور ۱۳۹۷

ترکیه از ایجاد دو قنسول‌گری جدید در افغانستان خبر می‌دهد

سفیر ترکیه در افغانستان که امروز یک‌شنبه(۹ ثور) از ولایت هرات بازدید کرده، از افتتاح کنسول‌گری‌های این کشور در هرات و قندهار خبر داده است.

«اوزان آرطغرل» در دیدار با والی هرات، ابراز امیدواری کرد تا با ایجاد این کنسول‌گری‌ها در آینده نزدیک، روابط تجاری و دوستی بین دو کشور تقویت شود.

turkey ambassador in afghanistan

وی هم‌چنین از برقراری پروازهای مستقیم بین هرات و استانبول خبر داده است.

منابع محلی در هرات می‌گویند که افتتاح کنسول‌گری ترکیه در این شهر، مشکلات اخذ ویزای این کشور برای شهروندان زون غرب افغانستان آسان شده و در رفع مسایل بورسیه ترکیه نیز کمک می‌کند.

۹ / ثور ۱۳۹۷

حملات هم‌زمان طالبان بر 7 شهرستان ولایت بدخشان

گزارش‌های محلی از ولایت بدخشان حاکی از آن است که طالبان شب گذشته(شنبه، ۸ ثور) هم‌زمان بر هفت شهرستان این ولایت حمله کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند.

وزارت داخله با تأیید این حملات می‌گوید که ۹ طالب در نتیجه این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

Badkhshan

نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله به تلویزیون ۱ گفته که در درگیری در شهرستان تشکان بدخشان، پنج نیروی پولیس نیز کشته شده‌اند.

وی دانش گفت که عملیات پاک‌سازی نیروهای امنیتی در این شهرستان ادامه دارد.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۰ عضو گروه طالبان در نتیجه ۱۱ عملیات کشته و نزدیک به ۶۰ تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

۹ / ثور ۱۳۹۷

ربوده شدن دو پولیس زن از سوی طالبان در شهر غزنی

گزارش‌ها از ولایت غزنی حاکی از آن است که طالبان دو پولیس زن را در این ولایت ربوده‌اند.

فاطمه رحیمی، یک عضو شورای ولایتی غزنی با تأیید این رویداد به رادیو سلام وطندار گفته است، طالبان این دو عضو پولیس زن را از بخش‌های مرکز غزنی ربوده و آن‌ها را به روستاهای قره‌باغی و اسفنده در اطراف شهر غزنی انتقال داده است.

ghazni

این روستاها در اطراف شهر غزنی در کنترول گروه طالبان قرار دارد. رحیمی از بی‌برنامگی‌های حکومت محلی برای آزادی این بانوان پولیس انتقاد می‌کند و می‌گوید که آنان تا حالا زنده‌اند و اگر اقدام فوری انجام شود، به احتمال زیاد رها خواهند شد.

اما مسئولان نهادهای امنیتی و دفتر رسانه‌های والی غزنی از ربوده‌شدن این بانوان پولیس اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.