علائم کرونای امیکرون

پزشکان در آفریقای جنوبی، جایی که نوع جدیدی از کرونا ویروس به نام امیکرون یا “Omicron” پیدا شده است، در حال بررسی علائم این سویه جدید بوده‌اند و تا کنون مشاهداتی نیز به دست آورده‌ اند. کشف گونه جدید کرونا ویروس موجی از نگرانی را مجددا در بسیاری از نقاط جهان به راه انداخته است. با این حال،  آنچه اکنون برای بسیاری از ما اهمیت دارد اطلاع از علائم کرونای امیکرون است.

علائم کرونای امیکرون

۱. بیماران مبتلا به این سویه جدید خستگی بسیار زیادی را نشان می دهند. این نشانه از سویه جدید کرونا ویروس به هیچ گروه سنی محدود نمی شود. به گفته آنجلیک کوتزی، رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی، بیماران جوان نیز خستگی شدیدی را نشان می دهند.

۲. هیچ افت قابل توجهی در سطح اشباع اکسیژن وجود ندارد. به عنوان مثال، افت شدید سطح اشباع اکسیژن در میان بیماران در طول موج دوم همه‌گیری در بسیاری از کشورها مشاهده شد.

۳. تا کنون هیچ یک از بیماران مبتلا به سویه امیکرون از دست دادن چشایی یا بویایی را گزارش نکرده اند. این دو آسیب از علائم شناخته شده در بیماران مبتلا به سویه های دیگر هستند.

۴. با این حال، نکته جالب توجه این است که بیماران نوع جدید کرونا ویروس از “خارش گلو” به عنوان یکی از علائم کرونای امیکرون شکایت داشته اند.

۵. بنا به گفته پزشکان، اکثر بیماران سویه امیکرون بدون بستری شدن در بیمارستان بهبود یافته اند.

تحقیقات ادامه دارد

WHO گفته است که فهمیدن اینکه چگونه این سویه ممکن است بر تشخیص، درمان و واکسن ها تأثیر بگذارد، چند هفته طول می‌کشد.

با این حال مشاهدات اولیه کوتزی تنها بر اساس موارد کمی از موارد است و کارشناسان نگران تعداد جهش‌های امیکرون هستند. به گفته سازمان جهانی بهداشت، شواهد اولیه نشان می‌دهد که این سویه خطر عفونت مجدد را افزایش می‌دهد.

 

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *