مسوولان در وزارت صحت عامه تایید می کنند که پس از ابتلای ۳۰ دانشجوی دانشگاه غور به ویروس کرونا، توصیه وزارت صحت عامه بر این است که دانشگاه ولایت غور تعطیل شود.

معصومه جعفری معاون سخنگوی وزارت صحت عامه امروز دوشنبه (۲۴سنبله) به خبرنامه گفت که گزارش ریاست صحت عامه ولایت غور نشان می دهد که ۷۴ دانشجوی این دانشگاه اعراض و علام ویروس کرونا داشته که پس از آزمایش، نتایج ۳۰ تن آنان مثبت بوده است.

جعفری افزود نمونه های گرفته شده از این دانشجویان در لابراتوار ولایت هرات تست شده است.

معاون سخنگوی وزارت صحت تاکید کرد: «تاکنون اطلاع رسمی از تعطیلی این دانشگاه به وزارت صحت نرسیده و تصمیم تعطیلی دانشگاه به وزارت تحصیلات عالی است اما طبق تفاهم نامه که میان وزارت صحت با وزارت های تحصیلات عالی و معارف امضا شده توصیه بر این است که دانشگاه ولایت غور تعطیل شود تا از انتشار بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود.»

به گفته خانم جعفری دانشجویان مبتلا به ویروس کرونا نیز قرنطین شده اند.

از سوی هم محمد عارف عابر سخنگوی والی غور به خبرنامه گفت تاکنون دانشگاه ولایت غور تعطیل نشده است.

عابر تاکید کرد که ریاست صحت عامه این ولایت دانشجویان مبتلا به ویروس کرونا را تایید کرده و خواهان تحقیقات بیشتر در این زمینه است.

پس از سیر نزولی شیوع ویروس کرونا و قرنطین شهر ها دروازه‌ دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در سراسر کشور به تاریخ ۱۵ اسد ماه گذشته پس از چهار‌ونیم ماه تأخیر به هدف پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا، به روی دانش‌جویان باز شد.

این در حالی است که براساس آمار وزارت صحت عامه، تاکنون در کل کشور، تعداد مبتلایان ویروس کرونا به ۳۸ هزار و ۷۷۲ نفر رسیده است. از این میان، ۳۲ هزار و ۷۳ نفر بهبود یافته و یک‌هزار و ۴۲۵ نفر نیز جان باخته‌اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *