براساس گزارش‌ها، و با استناد به گفته‌های اولگ گریدنف معاون وزیر بهداشت، روسیه قصد دارد اولین واکسن کووید-۱۹ جهان را ثبت کند. در حال حاضر، رئیس آزمایشگاهِ در حال توسعه واکسن نکاتی را در مورد عملکرد واکسن کووید-۱۹ فاش کرده‌است. این واکسن به طور مشترک توسط موسسه تحقیقات گامالیا و وزارت دفاع روسیه توسعه یافته‌است.

به گفته‌ی الکساندر گینتسبورگ، مدیر مرکز تحقیقات ملی گامالیا، واکسن مبتنی بر آدنوویروس است. وی گفت هیچ نگرانی مبنی بر اینکه واکسن به طور بالقوه به سلامتی فرد آسیب برساند، وجود ندارد.

ذراتی که می‌توانند نوع خود را تکثیر کنند مواردی هستند که زنده تلقی می‌شوند. اما ذرات مورد نظر در این واکسن نمی‌توانند تکثیر شوند.

وی افزود: برخی از افراد بعد از واکسینه شدن به طور طبیعی تب می‌کنند، اما با مصرف پاراستامول این اثرات جانبی به راحتی برطرف می‌شود.

مطابق با گزارشات، پروفسور گینتسبورگ، رئیس مؤسسه گامالیا و سایر محققان این واکسن را روی خود آزمایش کرده‌اند.

میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه پیشتر گفته بود که ممکن است اعضای “گروه‌های پرخطر” مانند کارمندان طب، واکسن را این ماه دریافت کنند.

معاون نخست وزیر، تاتیانا گلیکووا قول داده که “تولید صنعتی” واکسن از ماه سپتامبر آغاز شود و بنا به گفته‌ی موراشکو واکسیناسیون جمعی ممکن است از اوایل ماه اکتبر آغاز شود.

با آمادگی روسیه برای ثبت واکسن کرونا ویروس، دکتر آنتونی فاوسی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده، اعلام کرده‌است: “من امیدوارم که چینی‌ها و روس‌ها قبل از استفاده از واکسن برای همه، آن را آزمایش کنند. این ادعا که قبل از انجام آزمایش واکسن آماده توزیع است، به نظر من در بهترین حالت مشکل‌ساز است.”

در ماه آوریل، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به مقامات ایالتی دستور داده‌است که زمان آزمایشات بالینی انواع داروها‌، از جمله واکسن‌های احتمالی کروناویروس را کوتاه کنند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده‌است که همه کاندیداهای واکسن باید قبل از ارائه محصول نهایی، مراحل کامل آزمایش را طی کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *