امرالله صالح معاون اول رییس جمهور در واکنش به انتقاد شماری از کابران صفحات اجتماعی از اختصاص بودجه برای لویه جرگه می گوید سالانه ۴ هزار و ۲۰۰  میلیون افغانی مصرف حفاظت و تامین امنیت رجال برجسته می شود.

آقای صالح امروز پنج‌شنبه (۱۶اسد) در فسبوک اش نگاسته است: «انتقاد شده است که چرا دولت سه صد ملیون افغانی را برای مشورت با ملت و تدویر لویه جرگه مشورتی صلح تخصیص داده است. دلایل این اقدام بزرگ و شجاعانه فردا در نطق رییس جمهور با وضاحت تشریح خواهد گردید.»

معاون اول ریاست جمهوری افزوده که منتظر بوده است انتقاد بر ارقام نجومی دیگر صورت گیرد.

به گفته او: «دولت سالانه چهارهزار و دو صد ملیون افغانی را مصرف حفاظت و تامین امنیت رجال برجسته می نماید. شماری از این رجال و شخصیت ها بیشتر از نصف وقت خود را متاسفانه در تضعیف نظام به مصرف میرسانند تا به امیال و آرزو های شخصی خود برسند و حرص اژدها گونه ای خود را بیشتر تغذیه نمایند. امید است این مصرف نجومی را به بحث بگیریم.»

صالح تاکید کرده که مشورت به ملت و حرمت گذاری به نظر ملت با ارزش تر از هر قیمت است.

اختصاص ۳۳۰ میلیون افغانی بودجه برگزاری لویه جرگه مشورتی

این در حالی است که رییس جمهور غنی به تازگی به وزارت مالیه هدایت داده است که ۳۳۰ میلیون افغانی را برای برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح از «سر جمع بودجه ملی و کود احتیاط ۹۱» به بودجه اداره امور ریاست جمهوری اضافه کند.

لویه‌جرگه مشورتی صلح قرار است فردا به هدف تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت ۴۰۰ زندانی طالبان برگزار شود.

اختصاص بودجه برای برگزاری لویه جرگه با واکنش های شماری از کاربران صفحات اجتماعی نیز همراه شده است.

آرین اروین یک کابر توییتر در توییتی نگاشته است: «با ۳۳۰ میلیون افغانی می‌توان چندین مکتب یا بیمارستان در دورترین و محروم‌‌ترین نقاط افغانستان ساخت، چیزی که به خاطر نبود یکی هرسال صدها تن بی‌سواد می‌مانند و به خاطر نبود دیگری صدها تن جان خود را از دست می‌دهند. در ضمن تا پارلمان داریم، چرا لویه جرگه؟».

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *