وزارت صحت اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱۹ مورد مثبت ویروس کرونا، در افغانستان شناسایی شده است.

وزارت صحت عامه امروز چهارشنبه (۱۱ سرطان) گفته است که ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۳ نفر در کابل، ۵۶ نفر در دایکندی، ۴۲ نفر در هرات، ۲۱ نفر در فراه، ۱۴ نفر در تخار، ۱۱ نفر در بادغیس، ۱۰ نفر در قندهار و ۸ نفر در بلخ، ۶ نفر در بدخشان، ۵-۵ نفر در ننگرهار و بغلان، ۳ نفر در لوگر، ۲ نفر در میدان‌وردک، ۱-۱ نفر در لغمان، پنجشیر و زابل نیز، به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

این وزارت افزوده که با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، به ۳۱ هزار ۸۳۶ تن رسیده است.

به گفته وزارت صحت در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸ نفر جان باخته که شمار مجموعی جانباختگان ویروس کرونا به ۷۷۴ تن رسیده و در عین زمان یک هزار ۵۲۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته که با ثبت ان شمار بهبودیافتگان به ۱۵ هزار ۶۵۱ تن رسبده است.

پیامد ناگوار ویروس کرونا در وضع حمل و ولادت

از سوی هم روز گذشته حمیرا ابوی مشاور صحت مادر و نوزاد وزارت صحت گفته است که ویروس کرونا پیامد های ناگواری بالای وضع حمل ولادت دارد.

 او افزوده که مطالعات نشان داده است که شدت بیماری کووید-۱۹در خانم های حامله نسبت به خانم های غیر حامله بیشتر است.

او از زنان خواسته است که با استفاده از میتود های فاصله دهی میان ولادت‌ها وقفه مناسب را در حمل بعدی ایجاد کنند و نیز هنگام مراجعه به کلینیک ها فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک را جدی بیگیرند.

بررسی چگونگی مصرف بودجه کرونا

رییس جمهور غنی نیز عصر روز گذشته در یک حکم هفت ماده‌ای، به اداره بازرس وظیفه سپرده که شکایت‌ها و گزارش‌های مربوط به چگونه‌گی مدیریت و مصرف منابع مبارزه با ویروس کرونا را بررسی کند.

در ماده اول این حکم هدف این بررسی‌ها، «اطمینان از تطبیق درست تعهدات حکومت به منظور حاکمیت قانون، شفاف‌سازی، پاسخگویی و مسوولیت‌پذیری ادارات دولتی ذی‌ربط در راستای مبارزه موثر با شیوع ویروس کرونا با توجه به وظایف، صلاحیت‌ها، اجراات، فعالیت‌ها و ارائه خدمات‌شان»‌ خوانده شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *