اداره هوانوردی ملکی می گوید که در دو هفته اخیر، بیش از 4 هزار و 500 مسافر گیرمانده در دهلی، دبی و انقره به کابل منتقل شده اند.

این اداره امروز چهارشنبه(20حمل) با نشر یک اعلامیه گفته است که در دو هفته اخیر، 4 هزار و 527 تن از مسافران گیرمانده کشور در امارات متحده عربی، هندوستان و ترکیه به کابل منتقل شده و این روند جریان دارد.

در این اعلامیه آمده است که در دو هفته اخیر شرکت هوایی آریانا به تعداد 672 مسافر از انقره ترکیه،  یک هزار و 502 مسافر از دوبی و 628 مسافر را از دهلی هند و همچنان شرکت هوایی کام ایر به تعداد یک هزار و 725 مسافر را در پنج پرواز از دهلی با رعایت تدابیر پیش‌گیرانه و چک صحی به کابل انتقال داده است.

civil aviation authority

اداره هوانوردی ملکی همچنان تاکید کرده که در رابطه به انتقال مسافرین گیرمانده در کشورهای کویت، عمان و قزاقستان نیز درخواست مجوز پروازها را با وزارت خارجه شریک ساخته تا موضوع از مجراهای دیپلماتیک با این کشورها شریک ساخته شود و مجوز پرواز برای انتقال شهروندان فراهم شود.

این اداره خاطرنشان کرده که در قسمت انتقال دانشجویان افغانستان از کشورهای خارج طبق فیصله جلسه کمیته اضطراری برای مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا، به یک کمیته جداگانه با اشتراک نمایندگان وزارت های خارجه، صحت عامه و تحصیلات عالی و اداره هوانوردی ملکی به ریاست اداره امور ریاست جمهوری وظیفه داده شد تا با بررسی وضعیت دانشجویان در کشورهای مختلف، در صورت ضرورت، انتقال دانشجویان صورت گیرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *