وزیر دفاع ایالات متحده امریکا می گوید که توافق کاهش خشونت با طالبان خالی از خطر نیست، اما در عین حال برای آوردن صلح در افغانستان امیدوارکننده است.

مارک اسپر روز گذشته(شنبه، 26دلو) در شهر مونیخ آلمان و در حاشیه نشست امنیتی مونیخ به خبرنگاران گفته است که طرح کاهش خشونت‌ها از سوی طالبان روی میزش قرار دارد و امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

اسپر افزوده است: “زمان آن فرا رسیده تا بر اساس توافق سیاسی به صلح در افغانستان شانس داده شده، برای رسیدن به آن، خطر نیز پذیرفته شود.”

esper1

وزیر دفاع امریکا تاکید کرده که اگر بر اساس توافق با طالبان در جریان هفت روز خشونت‌ها به طور واقعی کاهش یابد، در ده روز دیگر گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آغاز می‌شود و زمینه برای امضای توافق‌نامه صلح بین ایالات متحده و طالبان، فراهم خواهد شد.

او با اشاره به دیدارش با رییس جمهور غنی گفته است که اشرف غنی از توافق کاهش خشونت ها حمایت می‌کند و تعهد کرده که در حمایت از آن به طور همه جانبه تلاش کند.

وزیر دفاع امریکا خاطرنشان کرده که در هفت روز خشونت ها کاهش یافت و گفتگوی بین الافغانی آغاز شد، تعداد سربازان امریکایی در افغانستان به 8 هزار و 600 تن کاهش می یابد.

به گفته وی، کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان تدریجی خواهد بود.

این در حالی است که در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار نظامی امریکایی در افغانستان حضور دارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *