پروژه بازسازی آرامگاه سید جمال الدین افغانی در محوطه دانشگاه کابل، با حضور مقامات حکومتی افغانستان و سفیر دولت اندونزی در کابل افتتاح شد.

سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور امروز سه‌شنبه(1دلو) در مراسم افتتاح بازسازی آرامگاه سید جمال الدین افغانی، او را یک روشنفکر آزادی خواه خواند و گفت: “اندیشه های سید جمال الدین برای امروز ملت های مسلمان و مردم افغانستان نیز راهگشا است”.

دانش تاکید کرد، سید جمال الدین افغانی مانند تندروان امروز، هرگز به نفرت پراکنی، تعصب، تکفیر و جنگ قوم و مذهب نمی اندیشید.

Kabul Universicty

معاون دوم رییس جمهور از نهادهای علمی و اکادمیک خواست، همان گونه که آرامگاه سید جمال الدین ترمیم و مرمت می شود، باید اندیشه های اصلاحی و آرمان های عدالت طلبانه و وحدت گرایانه او میان فرق مختلف اسلامی نیز برای نسل جدید نشر و بازشناسی شود.

از سویی هم جواد پیکار، سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی در این مراسم گفت، اداره حفظ و مرمت از آبدات این وزارت کار بازسازی آرامگاه سید جمال الد‌ین افغان را امروز آغاز کرده و قرار است آن را با هزینه ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار افغانی تا پایان سال ۱۳۹۹ به اتمام برساند.

پیکار افزود، برای مرمت آبدات تاریخی کشور عزم جدی دارد و در سال های آینده شماری زیادی از آبدات تاریخی کشور بازسازی خواهد شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *