سخنگوی رییس‌جمهور می‌گوید که حکومت افغانستان خواهان وضاحت در رابطه به توافق‌نامه صلح میان امریکا و طالبان می‌باشد تا خطرات و پیامدهای ناگوار آن را با دقت کامل تحلیل کرده و جلو خطرات را بگیرد.

صدیق صدیقی امروز چهارشنبه(13سنبله) در یک رشته توییت‌ها نوشته است: “مردم افغانستان صلح می‌خواهند و حکومت افغانستان آغازگر پروسه صلح بوده و برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، برداشتن شرایط برای گفتگوها و آتش بس سال پار، از اقدام‌های عملی حکومت افغانستان برای آغاز مذاکرات صلح بوده است.”

sediqi

او افزوده که حکومت افغانستان از هرگونه پیشرفت در روند صلح حمایت می کند که منجر به تأمین صلح پایدار و ختم جنگ در کشور گردد.

سخنگوی رییس‌جمهور تاکید کرده است که “نگرانی اصلی حکومت افغانستان در تفاهم‌نامه‌ امریکا با طالبان، در این است که چگونه از پیامدها و خطرات ناشی از آن جلوگیری به عمل می‌آید؟”

صدیقی با بیان این‌که مقام‌های پیشین و سناتوران امریکایی نگرانی‌هایی در مورد پیامدهای این تفاهم‌نامه‌ دارند، خاطرنشان کرده است که “حکومت افغانستان نیز نگران است و از همین‌رو، ما خواهان وضاحت در رابطه به این سند می‌باشیم تا خطرات و پیامدهای ناگوار آن را با دقت کامل تحلیل کرده و جلو خطرات را بگیریم”.

این اظهارات سخنگوی ریاست جمهوری در حالی صورت گرفته که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان پس از پایان نهمین دور گفتگوهایش با طالبان، به کابل آمده تا در مورد تازه‌ترین جزییات گفتگوهای خود با نمایندگان طالبان به حکومت گزارش دهد.

از سوی دیگر، سفیران سابق آمریکا در افغانستان از زمان حذف دولت طالبان، در یک نامه سرگشاده رویکرد ایالات متحده در مذاکره برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان را محکوم کرده و هشدار داده‌اند که این رویکرد خطر بازگشت این کشور به یک “جنگ داخلی” را دارد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *