رییس اجرایی حکومت در واکنش به حملات انتحاری غزنی و کابل که بیشتر تلفات آن غیرنظامیان بوده، می‌گوید، هیچ کسی نمی‌تواند از کشتن مردم بی‌گناه در جایی امتیاز بگیرد.

داکتر عبدالله عبدالله امروز دوشنبه(17سرطان) در نشست شورای وزیران گفت، مبنای حملات انتحاری که از سوی طالبان در کابل و غزنی صورت گرفت، به خاطر امتیاز گرفتن در جریان مذاکرات صلح است.

Abdullah 1

او افزود، قتل و کشتار مردم به شمول کودکان، یک فکر بی‌جا است و هیچ کسی نمی‌تواند از کشتن مردم بی‌گناه در جایی امتیازی بگیرد.

رییس اجرایی حکومت در واکنش به بازداشت استادان دانشگاه کابل به اتهام همکاری با داعش علاوه کرد، این افراد در پهلوی تبلیغات برای داعش، برای زمینه‌سازی فعالیت‌های آن‌ها نیز تلاش می‌کرده و در تحقیقات ابتدایی اعتراف کرده که رابطه مستقیم با افراد انتحاری داشته‌اند.

او در خصوص برگزاری انتخابات نیز گفت، مردم افغانستان به برگزاری انتخابات شفاف ریاست‌جمهوری چشم دوخته‌اند و هرگونه تقلب در این روند، می‌تواند سبب بی‌ثباتی در کشور شود.

داکتر عبدالله همچنان اضافه کرد که همه به‌شمول مقام‌های ارشد حکومتی مسئولیت دارند در امور کمیسیون مستقل انتخابات به نفع یا به ضرر کدام نامزد مشخص مداخله نکنند.

رییس اجرایی حکومت در خصوص گفتگوی دو روزه بین‌الافغانی در دوحه نیز خاطرنشان کرد که کشور آلمان کوشش نهایی خود را کرده تا نمایندگی خوبی از مردم افغانستان در این دور از نشست صورت بگیرد.