مسئولین وزارت معادن و پترولیم افغانستان از افتتاح پورتالی به منظور شفافیت و حساب‌دهی و سرعت کار در راستای معدن‌کاری در این وزارت خبر داده‌اند.

نرگس نهان، سرپرست وزارت معادن و پترولیم افغانستان روز گذشته(یک‌شنبه، 4 قوس) در یک نشست خبری گفت، به منظور شفافیت و حسابدهی، سرعت کار، و تسهیلات بیشتردر راستای معدن‌کاری، برای اولین بار پورتال شفافیت معادن افغانستان افتتاح شده است.

MOM_0402

وی در ادامه تاکید کرد: “برای اولین بار پورتال شفافیت معادن افغانستان در بخش کم ساختن آسیب پذیری، مبارزه علیه فساد اداری، شفافیت و حسابدهی در سکتور صنایع استخراجی افتتاح می‌گردد. من‌بعد بازدیدکنندگان می‌توانند بدون رمز همه معلومات را در این پورتال مشاهده نمایند. جامعه مدنی، سکتور خصوصی، ادارات نظارت کننده و رسانه ها می‌توانند که همه فعالیت ها، قراردادها و پرداخت‌های وزارت را به منظور شفافیت و حسابدهی بهتر به گونه آنلاین برسی کنند.”

سرپرست وزارت معادن در ادامه افزود، این پورتال یک فرصت خوب برای افزایش مقدار تولید، پرداخت و جمع آوری رویالتی و فیس‌ها می‌باشد. در ضمن سهولت‌های بیشتری را جهت ثبت و راجستر شرکت‌ها به شکل آنلاین مهیا می‌سازد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *