ریاست جمهوری افغانستان با صدور حکم جدیدی از تشکیل و اعزام هیئتی تازه جهت بررسی تلفات ملکی در قضایای اخیر شهرستان ارزگان خاص خبر داده است.

در این حکم آمده است: رئیس جمهور به منظور بررسی تلفات ملکی حادثه اخیر ولایت ارزگان هیئت جدیدی را تعیین کرده است.

بر اساس حکم ریاست جمهوری، این هیئت به ریاست اسدالله فلاح و عضویت محمد اکبری عضو ولسی جرگه، داکتر محمد رسول طالب مشاور ارشد ریاست جمهوری در امورد مردمی و اجتماعی، عزیزمحمد بختیاری مشار ریاست جمهوری در امور اجتماعی و فرهنگی، مولوی محمد جوره طاهری، مولوی محی‌الدین بلوچ،  عید محمد احمدی، محمد علم راسخ و مولوی سید رحمن حقانی که از جمله‌ی مشاوران ریاست جمهوری اند، همراه با نمایندگان با صلاحیت از وزارت دفاع ملی، وزارت داخله، ریاست عمومی امنیت ملی، اداره لوی سارنوالی و ارگان‌های محلی و نماینده ریاست دفاع و امنیت ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری تشکیل شده است.

agr

این در حالی است که محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان، در حکم قبلی خود در این مورد، فاجعه جاری در ارزگان را منازعه میان اقوام قلم داد کرده و هیئتی را به منظور بررسی و حل منازعه اخیر میان اقوام در این ولایت توظیف کرده بود.

اما این حکم با واکنش های منفی گسترده ای همراه شد، تا جایی که داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت افغانستان امروز دوشنبه (۱۴ عقرب) در نشست شورای وزیران گفت، جنگ در ارزگان خاص، جنگ قومی نیست، بلکه طالبان تلفاتی به نیروهای امنیتی نیز وارد کرده است.

گروهی از نمایندگان و متنفدین ولایات غزنی و ارزگان نیز صبح امروز در دیدار با رییس اجراییه حکومت، قضایی ارزگان را یک پاکسازی قومی در تبانی با نیروهای حکومتی اعلام کرده، خواستار رسیدگی فوری به آن شدند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *