امروز سه‌شنبه(20 سنبله) کابل میزان نشست سه‌جانبه معاونان وزارت‌های امورخارجه افغانستان، ایران و هند در مورد توافق‌نامه سه‌جانبه بندر چابهار بود.

حکمت خلیل کرزی، سید عباس عراقچی و گوخال در خصوص تسهیل روند بهره‌برداری از ظرفیت چابهار، برداشتن موانع احتمالی در حوزه مبادلات تجاری و تعاملات بانکی بین سه کشور در حوزه همکاری‌های اقتصادی، پپگیری توافقات سه‌جانبه و مشارکت و همکاری برای تأمین امنیت فراگیر، تبادل نظر و گفت‌وگو کردند.

حکمت خلیل کرزی، معاون وزارت امورخارجه افغانستان در این نشست سه‌جانبه اقدامات گسترده برای دستیابی به توافق برای تحقق صلح و گسترش روابط با ایران و هند برای تامین منافع این کشور را تشریح کرد.

karzai

معاون امورخارجه ایران نیز همکاری ایران، هند و افغانستان در چابهار را نماد همکاری و الگوی تأمین منافع منطقه از مسیر همکاری چندجانبه خواند و افزود که باید این همکاری بیش از پیش توسعه یابد.

معاون امور خارجه هند هم بر تعهدات دولتش در مورد همکاری با دولت افغانستان برای بهبود وضعیت اقتصادی، امنیت و تقویت زیر ساخت‌های این کشور تاکید کرد.

قرار است هیأت ایرانی فردا چهارشنبه(21 سنبله) با مقامات افغانستان در خصوص پیشرفت کار کمیته‌های پنج‌گانه مذاکرات د کشور برای تدوین توافقنامه جامع همکاری گفت‌وگو کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *