اتاق تجارت و صنایع افغانستان می‌گوید که ایران در شرایط کنونی نخستین شریک تجاری افغانستان است و نسبت به وضع تحریم‌های امریکا بر این کشور و تأثیر آن بر روابط تجاری افغانستان ـ ایران نگران است.

عتیق‌الله نصرت، رییس هیئت عامل اتاق تجارت و صنایع افغانستان به طلوع نیوز گفته است: «این یک نگرانی است و حتا ما در حال حاضر نمی‌دانیم که این تحریم‌ها روی کدام بخش‌ها خواهند بود و نگرانی‌های‌مان را با بخش اقتصادی سفارت امریکا نیز شریک ساخته‌ایم، آن‌ها نیز نمی‌دانند که این تحریم‌ها بر کدام بخش‌ها خواهند بود».

chabarhar

به گفته وی، ایران شریک بزرگ تجاری افغانستان است؛ ازاین‌رو وضع تحریم‌ها بر این کشور بر تجارت میان دو کشور اثرگذار خواهد بود.

این در حالی است سخنگوی وزارت صنعت و تجارت افغانستان می‌گوید که این کشور بر بنیاد منافع ملی‌اش تلاش دارد مشکلی برای تجارت با کشورهای منطقه به ‌شمول ایران ایجاد نشود.

مسافر قوقندی خاطرنشان کرد: «این تحریم‌ها شاید بر اقتصاد ایران تأثیرات داشته باشد، اما ما به اساس منافع ملی خود از راه‌های مختلف ترانزیت استفاده می کنیم که مشکلات برای تجارت ما وارد نشوند و ایران بدون شک نیز جز آن خواهد بود».

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *