ریاست امنیت ملی افغانستان از دستگیری یک شبکه وابسته به گروه طالبان خبر داده است که قصد انجام حملات انتحاری و انفجاری را در ولایت ننگرهار داشتند.

این ریاست در اعلامیه ای گفته است این 6 تن به دستور رهبران گروه طالبان در شورای پشاور پاکستان به ننگرهار آمده بودند تا دست به حملات انتحاری در شهر جلال آباد مرکز این ولایت بزنند.

این افراد طالبان که مجهز به جلیقه انتحاری بودند، در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار از سوی نیروهای قطعات خاص ریاست امنیت ملی افغانستان دستگیر شده اند.

در فهرست منتشر شده آمده است که یک تن مجهز به جلیقه انتحاری بوده و 5 تن دیگر به عنوان راهنما و فراهم کننده تسهیلات برای این فرد انتحاری با او همکاری داشته اند.

militant2
این گروه در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار از سوی نیروهای قطعات خاص امنیت ملی افغانستان دستگیر شده است

ریاست امنیت ملی افغانستان می گوید که طالبان دست به تغییر تاکتیک در عملیات های شان زده و حالا حمله به نقاط مزدحم شهرها را در دستور کار خویش قرار داده اند.

این ریاست در حالی از دستگیری این گروه وابسته به طالبان خبر داده است که روز گذشته انفجاری سنگین در مرکز شهر کابل تلفات سنگین جانی و مالی برجای گذاشت. در این انفجار که توسط یک تانکر بزرگ تخلیه فاضلاب صورت گرفت، بیش از 500 تن کشته و زخمی شدند.

ریاست امنیت ملی افغانستان گفته است که شبکه حقانی و سازمان استخبارات پاکستان در حمله تروریستی کابل دست داشته است.